• |
ide | kryesore

Surprizë në zgjedhjet brenda PD në Korçë/ Largohet nga gara ish-deputeti Klevis Balliu, vijon Ervin Salianji

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë mbyllur votimet për Qarkun e Korçës të kandidatëve për deputetë në radhët e Partisë Demokratike.


Ish-deputeti Klevis Balliu dhe ish-kryetari i Bashkisë së Pogradecit. Eduart Kapri, janë skualifikuar nga gara nga vota e anëtarësisë.


Klevis Balliu ka marrë 310 vota kundër, ndërsa Eduart Kapri 170 vota kundër.

Në votimet e PD-së në Pogradec për kandidatë për deputetë votuan 450 anëtarë.

Lista me emrat e kandidatëve që kualifikohen për të vazhduar garën:

1- Anila Hysenbegasi
2- Arjan Mançellari
3- Armant Zerka
4- Erald Kapri
5- Erlis Çela
6- Genti Çela
7- Oligert Muçllari
8- Selaudin Jakupllari

Ndërkohë, ish-deputeti Ervin Salianji ka fituar besimin e anëtarëve në zonën e Maliqit.

Gjithashtu, ka përfunduar edhe procesi i numërimit në Degën e Korçës, ku të dhënat janë si më poshtë:

Numri i anëtarëve me të drejtë vote: 1375 anëtarë. Pjesëmarrja në votime: 884 anëtarë ose 64 %. Më i kontestuari nga kandidatët ka qenë Dritan Shano, por nuk ka arritur të skualifikohet.

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijojnë procesin ne fazën tjetër:

ADRIAN MAHO
ANDREA MANO
DRITAN SHANO
GJERGJI GJATA
GJERGJI MERO
KIÇO TANE
KRISTI KOÇIBELLI
LANDI GUSHI
LEDINA ALIOLLI
MATEO BALLI
METIN VENXHA
NIKOLLAQ DOKU
SORINA KOTI
SUELA MYRTOLLARI

8 Comments

 1. I vetmi kontestim qe Basha kishte, ishte Ilir Rusmaili.

  Ne nje akt te turpshem, Basha votoi ministrin e Edi Rames dhe rrezoi zevendes kryeministrin e Partise Demokratike.

  Ilir Rusmaili eshte njohesi me i mire i zgjedhjeve, eshte profesor i se drejtes kushtetuese.

  Ai i eshte bashkengjitur Partise Demokratike qe prej 3 dekadash.

  Nje nder mendjet me brilante te kesaj Partie .

 2. Ta futi Basha o Klevis, te unaza re te perdori si lecke te cuan dhe ne prokurori ndersa veta mori dhurate benzin. Nkurse tashti te hoqi qafe dhe si deputet jo se je ndonje koke e madhe thjsht aq i duheshe

 3. Basha eshte kokra bqirit o burr.
  Nxorri robt te cadra dhe i largoi sa mori gjysmen e qeverise dhe paret e pallatit.
  Nxorri kte zarin te astiri dhe mor ibenzin.
  Nxorri militantet kundra zgjedhjeve dhe humbi gjith bashkite e i la militantet pa pune.

 4. Demokracia mbreda partive shqiptare eshte inegzistente, kjo nisem e PD per zgjedhjen e kandidateve per deputet duhet pereshendetur e perkrahur, pavaresisht se ka pa fund fenomene antidemokratike qe jane te kuptushme per nje parti qe kurre nuk ka pasur demokraci te brendshem.

 5. Po bravo PD. Zgjedhje te mira po ben. Ai loqja ne berat iku, ky loqja e lopes tjeter ne pogradec iku. Te shohim ne vazhdim tek qarqet e tjera. sfidat e verteta akoma nuk kane ardhur…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu