• |
ide | kryesore

Meta sfidon Ramën duke i kërkuar një përballje televizive: Merr edhe perforcime me vete

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta e ka ftuar në një përballje televizive kryeministrin Edi Rama, duke i sugjeruar që në të kundërt të largohet nga posti që mban.


Ai është shprehur në rrjetet sociale se transparenca është e vetmja rrugë.


“Sapo i kam konfirmuar z.Blendi Fevziu gatishmërinë time për të dalë në “Opinion” me Kryeministrin në detyrë, i cili mund të marrë edhe përforcime me vete.

Transparenca e vetmja rrugë!

Dil në përballje ose largohu!”, shkruan kreu i shtetit.

11 Comments

  1. Ky e ka humb cik nga fundi. Se per ca do debatoj presidenti me kryeministrin e nje vendi????? Si te dali Macron me Castex te debatojne per ndonje gje. Ca humori. Vari leshte

    1. Forma e pushteti ne france eshte komplet ndryshe nga shqiperia. Ata kane republike presidenciale, ku presidenti zgjedh dhe mbikeqyr qeverine, sikurse eshte ai qe emeron kministrin dhe aprovon vendimet e qeverise. Ne shqiperi presidenti nuk zgjidhet direkt(sikurse ne france) por nga parlamenti , pra varet nga shumica parlamentare qe ka fituar zgjedhjet, dhe rroli i tij eshte shume me ne hije..Informohu!

  2. YMER GELBAZA KELLIRA,DO TE PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES DHE KRISTAQ RAMES SE I KUJT ESHTE GREG KRISTAQ RAMA thotë:

    EDI RAMA DO TE MAR PERFORCIMET E TIJ -ELVIS ROSHIN VANGJUSH DAKON SAIMIR TAHIRIN GERON XHAFAJ EMILJANO SHULLAZIN CARLO BOLEN BOLINO KOL SALLAKU SKYPE LORENC BYTHQIRIN VANGJELI DHE YMER GELBAZA KELLIRA

  3. VETEM ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU DUHET TE DALIN NE NJE STUDIO ME EDI RAMEN,DHE PO JU GARANTOJ SE EDI RAMA NUK DO DAL KURR ME PUBLIK ,DO TE IK ME BISHT NEN SHALE,

  4. Ik o kokeloqe i skraparit, mblidh mendjen e mos u bej gazi bores. Ke kapur pas pushtetit si dhelpra pas boleve te dashit.

  5. Ky Meta perfundimisht ka rrjedhur dhe perben rrezikshmeri per shoqerine,po pse keshtu flet nje president si lango lagjesh qe lene takime per tu zene me grushta!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu