• |
ide | kryesore

Studimi/ Në cilën moshë e arrijnë femrat kulmin e kënaqësisë seksuale

Arkiva, Lapsi Leaks

Gjithmonë është menduar se femrat e arrijnë kulmin e epshit seksual në moshë pak më vonë sesa meshkujt.


Studimet e kaluara kanë treguar se libidoja e grave është në kulm në moshën 30-vjeçare, por hulumtimet e fundit vërejnë se kjo mund të mos jetë e vërtetë.


Të dhënat e reja sugjerojnë se gjysma e femrave kanë zbuluar se dëshira e tyre seksuale ishte më e madhe nga mosha 18 dhe 24 vjeç.
1 në 4 prej të anketuarve ka thënë se seksin më të mirë të jetës e kishin përjetuar mes moshave 18 dhe 20 vjet.

Këto zbulime të reja i sfidojnë hulumtimet e mëhershme të cilat kanë sugjeruar se grave u merr më shumë kohë sesa meshkujve që ta arrijnë kulmin e epshit seksual. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu