• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve, 4 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Katër pacientë kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë. Instituti i Shëndetit Publik ka informuar se janë realizuar 566 testime, prej të cilave 80 persona kanë rezultuar pozitiv.

Sipas autoriteteve shëndetësore në Kosovë, 32 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19. Vatrat kryesore pozitive këtë të shtunë janë nga: Prishtina me 24 raste, Gjilani me 10 raste, Gjakova me 8 raste dhe Podujeva me 6 raste.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu