• |
ide | kryesore

Infektohet mjekja, mbyllet Reparti i Neurologjisë në spitalin e Beratit

-Instant, Lajme, Të fundit

Një mjeke neurologe ka rezultuar pozitive me Covid-19. Mjekja, që punon në Berat, mësohet se është infektuar nga bashkëshorti i saj,që punon në spitalin Covid-2 në Tiranë dhe që është infektuar 5 ditë më parë.


Pas infektimit të mjekes neurologe,Drejtoria e Shëndetii Publik në Berat dhe Drejtoria e Higjenës kanë kryer dezinfektimin e ambjenteve të brendshme të spitalit dhe kanë mbyllur Repartin e Neurologjisë ku punonte mjekja,ndërkohë që janë karantinuar edhe 2 mjekë dhe 6 infermierë të këtij reparti, që do ti nënshtrohen kryerjes së tamponit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu