• |
ide | kryesore

‘Punësuan një aktore për tu hequr si një grua e prekur nga tërmeti’, Partia Demokratike përgënjeshtron Bashkinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Aktorët që thjesht paguhen për të luajtuar një rol nuk kanë dokumentet ligjore për të mbështetur fjalët e tyre. Megjithatë ky nuk është rasti i Fatime Jocës, një banoreje të njësisë nr. 4 në kryeqytet, shtëpia e së cilës është totalisht në gjendje të pabanueshme që nga tërmeti i parë i shtatorit. Banorja, që u akuzua nga Bashkia e Tiranës si një aktore që luante rolin e një gruaje të prekur nga tërmeti së cilës nuk i kishte ardhur në ndihmë pushtetit vendor, ka publikuar sot dokumentat e shtëpisë.


Zëdhënësja  e Partisë Demokratike ka publikuar dokumentat e pronares së shtëpisë së dëmtuar duke përgënjeshtruar Bashkinë, me në krye Erion Veliajn, i cili sipas zëdhënëses merret vetëm me propagandë mashtrimesh.


Ndërkohë banorja ende po pret që ekspertët të vlerësojnë dëmin e shtëpisë së saj dhe të regjistrohet për të marrë dëmshpërblimin.

8 Comments

 1. Per shpellkaret qe kane komentuar me siper.
  PD po paraqet nje dokument ku verteton qe nje zonje me emrin Fatime Joca ka ne pronesi nje APARTMENT me siperfaqe 57m2 .
  Kurse ne video ishte nje zonje me emrin Tatjana qe u paraqit sei Fatimja dhe qe ankohej per shtepine qe i ishte prishur nga termeti. Dhe ishte SHTEPI E ULET , jo apartament.
  Kur punonjesi i bashkise i tha se perse del ne video dhe flet me emer tjeter , ajo i thote se shtepia per te cilen po te flas eshte e Fatime Joces.
  Dhe me e forta eshte se asnje nga keto dy persona ( as fatimja dhe as tatjana) nuk ka aplikuar asnjehere ne bashki per bonus qeraje , apo per inspektim banese , apo per riparim banese.. Ajo thjesht doli ne video dhe tregoi tavanin ( me kallama dhe allci ) te krisur .
  O debilat e PDs , thirrini mendjes , shikojeni dhe nje here videon qe ka bere bashkia ku e demaskonte ate mashtrusen… .

  Me vjen keq per PD , por sa mashtrusa ka sot qe duan te marrin nai lek qyl !!!!.

 2. PER TE GJITHE KARUC-BOLSHEVIKET QE VENE NE DYSHIM FATIMENE, TATJANEN DHE ZYREN E PD (edhe pse mendoj se eshte vetem NJE kopil komunist dhe jo disa!)

  Pse beni sikur s’doni ta kuptoni, te dashur debatikas me I-phone, se ketu NUK behet fjale per Fatimene, as per Tatjanen, as per Zyrane e as Marjanen, as per apartamentin apo shtepine.
  Ketu behet fjale per MASHTRUESIN PATOGJEN ERION VELIAJ!

  Mos doni t’ju rikujtoj kete mengjes te diele te gjitha bemat e ketij horri komunist spiropalist! Nuk ka nevoje, besoj.

  Epiteti qe i dha pardje ARMAND SHKULLAKU, do t’i ngele perjete ne balle dhe ne bythe kesaj vemjeje me ftyre nejriu, sepse ky paramec me xhakete eshte thjesht nje puthador i Skllavopronarit Rama, me emrin e vetem qe meriton “SPIROPALIST”!

  Bjerini me dore te TemA e Meros tani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu