• |
ide | kryesore

Digjet një banesë në Maliq

-Instant, Lajme, Të fundit

Përfshihet nga flakët një banesë mëngjesin e kësaj të diele në fshatin Sovjan të Maliqit.
Sipas informacioneve mësohet se banesa është në pronësi të shtetasit Kudret Pashollari, i cili prej vitesh jeton me familjen në Itali.


Si pasojë e flakëve burimet bëjnë të ditur se ka dëme të shumta materiale, ndërsa ende nuk është përcaktuar shkaku i rënies së këtij zjarri. Në këtë banesë prej vitesh nuk jetonte njeri.


U desh ndërhyra e zjarrfikësve të cilët bënë të mundur izolimin e flakëve për të mos patur pasoja edhe tek banesat e tjera ndërsa policia po punon për shkaqet dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu