• |
ide | kryesore

VIDEO/ Hidhen me parashutë, por ngelen 10 minuta me kokë poshtë

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Një hedhje rutinë me parashutë mund të përfundonte me një fund tragjik. Një parashutiste amatore dhe instruktori i saj tentuan të hidhen së bashku nga lartësia, por në këtë moment parashuta ngeci te rrotat e aeroplanit e dyshja mbeti pezull për rreth 10 minuta.


Ata i ndihmoi për t’u zgjidhur një pjesëtar i ekuipazhit, e më pas dyshja u hodh e qetë nga mijëra metra lartësi. E gjithë kjo do të dukej e pabesueshme nëse ata nuk do të ishin pajisur me kamera në helmetat mbrojtëse, të cilat filmuan të gjithë këtë moment tronditës.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu