• |
ide | kryesore

33-vjeçari kapet në Poradec duke transportuar 5 klandestinë

Lajme, Të fundit

Një 33-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia, pasi u kap duke transportuar 5 klandestinë. Arrestimi i shtetasit S.K., u bë në Pogradec në kudër të operacionit të koduar “Perimetri”.


I riu kundrejt 300 eurove, iu kishte premtuar klandestinëve kalimin drejt vendeve të BE-së.


 “Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Sektorin e Policisë Rrugore dhe Komisariatin e Policisë Pogradec në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit S. K., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi i mësipërm, është kapur nga shërbimet e policisë në dalje të qytetit të Pogradecit, duke transportuar në drejtim të Tiranës me mjetin tip “Volksëagen”, 5 emigrantë të paligjshëm të cilëve kundrejt fitimit prej 300 euro secilit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.