• |
ide | kryesore

Dybala humbet edhe Bolivia-Argentina: probleme intestinale për Joya

-Instant, Sport

Dybala vazhdon të mos luajë dhe cështja tani po bëhet shqetësuese. Sulmuesi i Juventus do të humbasë edhe sfidën e Argjentinës së tij me Bolivinë në program në La Paz, për shkak të disa problemeve gastrointestinali. Lajmin e kanë bërë të ditur kanalet zyrtare të Albiceleste.


Joya do të humbasë kështu sfidën e 13 tetorit kundër bolivianëve, e vlefshme për kualifiueset në Botërorin 2022. Dybala ka munguar edhe në ndeshjen hapëse të kualifikueseve për amerikanolatinët kundër Ecuadorit, fituar 1-0 me një gol të shënuar nga Messi me penallti, gjithnjë për të njëjtin problem. Tani një tjetër ndalesë e detyruar dhe tek Juventus kanë nisur të shqetësohen.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.