• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Metës: Ilir, mos nxit dasi e sherr për interesat e tua personale dhe të partisë tënde të degraduar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kanë vijuar sërish replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta. Kreu i qeverisë iu rikthye edhe njëherë çështjes së dekoratave duke thënë se nuk ka as monarki as republikë në botë që iu jep dekorata heronjve të së shkuarës. Rama i kërkon Metës të qëndrojë në krye të detyrës dhe të mos nxisë dasi për interesa personale.


“Ilir, ti duhet ta kuptosh se nuk ka pasur para teje dhe nuk do ketë pas teje, as principatë, as monarki, as republikë në botë, që të ketë dhënë dekorata për heronjtë e luftërave të shkuara! Kjo është komedia e një marrëzie të pashoqe që të bën gazin e botës dhe të republikës sonë! Heronjtë mbaji në zemër e në mendje kur flet e vepron, duke respektuar detyrën e lartë e duke dhënë shembullin që detyra të imponon, jo duke sharë si i dehur me ata në gojë e duke nxitur dasi, sherr e rrëmuja për interesat e tua krejt personale dhe për partinë tënde të degraduar”, shkruan Edi Rama në Twitter.


5 Comments

  1. JUVE VETEM DRURI JU VJEN HAKUT .
    ISHALLAH ZGJOHEN DELET DHE DO TA SHIHNI SE KU DO PERFUNDONI AS VETE HALEJA NUK DO JU PRANOJE O NDYRESIRA QE E SHKATERRUAT KETE VEND .

  2. Ky eshte i mbaruar. As te kopjoje ndonje batute nuk eshte me ne gjendje. Per batuta origjinale nuk ka patur ndonjehere, te gjitha i kopjonte dhe me pas na i shiste per te vetat.

  3. O burri i rralles i Lindes, lufterat e shkuara i kane heronjte e perjetshem. Vure nje karakurve si Spiropali ti japj gojes sipas qefit dhe tani po perpiqesh te shpetosh!!! Je aw dhjaks je aq bythqir, sa nuk e nxjerr me neper televizione! Lulit apo Monikes apo Ilirit une nuk ja jap voten po nuk premtoi qe ti do shkosh ne burg. Qifsh kalamajte e tu atje ku do shkosh se mjaft pazare ke bere…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu