• |
ide | kryesore

Riatdhesohen nga Franca 25 shtetas shqiptarë

-Instant, Lajme, Të fundit

25 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë janë riatdhesuar.


Operacione të tilla do të vijojnë edhe gjatë muajve në vijim.


Policia e Shtetit apelon për të gjithë shtetasit shqiptarë që udhëtojnë për në vendet e BE-së, të respektojnë rregullat e lëvizjes në hapësirën Schengen dhe të mos kërkojnë azil, pasi shanset për ta fituar janë zero.

Ndërkohë, Policia Kufitare ka shtuar kontrollet në pikat e kalimit kufitar, për dokumentacionin dhe plotësimin e kushteve për të udhëtuar në vendet e BE-së, si dhe ka forcuar kontrollet në kufirin e gjelbër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu