• |
ide | kryesore

Konfirmohet në detyrë Pranvera Pustina, si shefe e kabintetit të Prokurorit Çela

-Instant, Lajme, Të fundit

Shefe e kabintetit të Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela, është konfirmuar Pranvera Pustina. Vendimin e dha Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pas verifikimit të tri kritereve të vlerësimit.


Në vitin 2011, Pustina përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës dhe është emëruar prokurore në Prokurorinë e Krujës.


Në vitin 2015, ajo u transferua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ndërsa prej janarit 2020 ajo mban postin e shefes së kabinetit të prokurorit Olsian Çela


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.