• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Pas largimit të Ramës, drejtimin e PS nuk e merr Veliaj, por një grua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim thotë se ka informacione të sakta se kush do të jetë trashëgimtari i Partisë Socialiste, pas largimit të kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për FaxNews, Kryemadhi tha se nuk besonte që pas Ramës, drejtimin e PS-së ta marrë Erion Veliaj. Ajo tha se mes kupolës rozë ka filluar gara dhe se mund të jetë një grua ajo që do të ngjitet në krye të saj.


“Nuk besoj se do jetë Erion Veliaj. Edi Rama e ka një kafshatë. As nuk e besoj fare, por do të shikojmë si do të ecë lista e deputetëve. Di që ka një konkurrencë të madhe. Vetë në PS janë të bindur se një mandat i tretë është 1000% i pamundur. Beteja është midis liderëve të nivelit të dytë se kush do të jetë trashëgimtari i Partisë Socialiste, Erion Veliaj, Taulant Balla apo ndonjë grua. Nuk është ide, kemi informacione, por ka kohë për këtë” – tha ajo.


Monika Kryemadhi ka zbuluar dy qarqet në të cilat mund të kandidojë për deputete.

“Është shpejt për të folur për listën e deputeteve të LSI-së. Po bëjmë zgjedhjen e delegatëve për Konventën e partisë me datën 5 dhjetor. Monika Kryemadhi përballet me këdo që i del para. Nuk ka të bëjë me interesin tim personal, por ka të bëjë me parimet. Nuk e kam problem fare. Akoma nuk e kam vendosur ku do të kandidoj për deputete, por kam dy ide Elbasan dhe Fier. Meqë me Kodin e ri e kanë vendosur kryetarin e partisë të kandidojë në 4 qarqe do të shikojmë” – tha Kryemadhi. ©LAPSI.al

8 Comments

  1. ELISA SPIROPALI KA FILLUAR ME KOHE TI BEJ GOJORE EDI RAMES,PLUS EDHE €6MILION EURO I VJEDHEN ME EDI RAMEN thotë:

    KUSH DO JA BEJE GOJORE ME MIRE EDI RAMES AJO E MERE POSTIN OR ANDI,UNE BESOJ ELISA SPIROPALI SE AJO E BENE MIRE GOJOREN

  2. SA BYTHLEPIRJE I KANE BERE KOL SALLAKU SKYPE DHE YMER GELBAZA KELLIRA ATA E MERITOJN TE DREJTOJN ORGANIZATEN

  3. Qëndrimet publike dhe veprimtaria ime kushtetuese e ligjore ishin në përmbajtje të njëjta edhe me platformën politike të Partisë Demokratike“ (f. 575).

    Nuk do as mend as kalem, se Ti ke qenë bishti i Sqeparit vdekjeprurës të Saliut e C0, ke qënë doraza Sopatës së Gijotinës ekzekutuese të kohës, ke qënë Shkrepësi i kobures vrastare të tij në periudhën 1990-1992, në gjithë periudhën periudhën e përgatitjes e ardhjes në pushtet e mbretërimit të Saliut, dhe për këto shërbime exstra ndaj tij, je i mirëshpërblyer po prej tij.

    Ndërkohë që gjithë bota e di fare mirë platformën me prirjet fashiste të udhëheqësve të kësaj Partie, të cilët donin të vinin në pushtet me çdo kusht e me çdo mjet, dhe që shuan edhe shpresat e mijëra demokratëve të vërtetë, duke e kthyer atë një një Parti të zjarrit, të hurit e të litarit, të vrasjeve, djegieve, shkatërrimeve, të grabitjeve, vjedhjeve, plaçkitjeve e njëmijë e një të zezave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu