• |
ide | kryesore

Rama kap prej hunde kryebashkiakun e Shijakut, mos mu bëj si Luli

Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ishte në Shijak në vijim të turit të për inspektimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ku po vazhdon procesi i ndërtimit.


Përgjatë inspektimeve ku ishte së bashku me kreun e bashkisë, Elton Arbana, Rama i tërhoqi vëmendjen këtij të fundit në lidhje me mbajtjen e maskës.


Rama i kapi maskën me dorë për t’ia ngritur sipër duke i mbuluar hundën.

“Këtë maskën ose vëre ose mos e vër. Maska është edhe për hundën, mos mu bëj si Luli që lë hundën jashtë” i tha Rama.

Vetë Kryeministri mbante të njëjtën maskë që kishte në Fushë Krujë, e zezë me një trëndafil të madh të kuq.

Lidhur me rindërtimin, Rama tha se Bashkia e Shijakut është modeli i gjithë këtij procesi. Në Xhafzotaj janë mbi 500 banesa që do të rikthehen në shtëpi të reja.

10 Comments

 1. KY bir kurve, me kuptimin e plote te fjales, ia ka arritur, ne nje fare menyre, te etiketoje armiqte e tij politike me ane te sinekdokes ne “luli”, “Sali(h)” dhe “Mona”…
  Kurse ky e di veten dhe e therrasin ende “Rama”.
  Ky perdor mbiemrin, se hiqet si zoteri me poture e corape me ngjyra, kurse te tjeret perpiqet t’i shese si “shoke”, si lloj bagetie pa mbiemer.
  Termin “Edi” ua le ta perdorin, me sa duket, miqeve dhe batakcinje te seres se vet, pra me ata qe ndan parate dhe pislleqet e perditshme….

  Votojeni prape Zotin Rama! Nje gje keni te sigurt – do te mbathni poture gjithe jeten! Madje, nga neser, edhe maska!

 2. Ja nje shembull i fallsifikimit te realitetit me lajmin! Rama e keshillon kryebashkiakun te vendosi korrekt masken dhe ia ngre ate ne pozicionin e duhur ndersa kjo gazete karagjoze i vendos titullin lajmit qe Rama e kapi prej hunde.
  Rezultati pasohet si gjitmone ne krye me Mutin e Kristaqit dhe zagare te tjere qe qelbin portalin.

  1. hahaha ja vuri ne pozicionin e duhur , saqe po i mbulonte dhe ballin se syte po e po.
   O te qifsha militantin sa shume te dhimbset gerdalla Ramazan

 3. abc, nuk me dhimbset as gerdalla Ramazan, as shpellari Sali, as katunari Ilir, por me dhimbset ai popull qe ushqehet me renat e tyre dhe portalet qe financojne per idiot te nivelit tend.

 4. Ky bire kurve mendon dhe i thot popullit kur nje kukulle te bashkis e kapi per hunde ju si popull u ngrefi zhag, jo ore te qifsha familjen more drogmen se populli t i rruan topet more majmun i degjeneruar, ti palaqo njeri munde te tallesh me ata kukulla qe i ke ven aty por shum shpejt do behesh me zi se Ver Llapa ne mes te Tiranes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu