• |
ide | kryesore

Pse Rama e la kolltukun… në studion e Opinion

-Instant, 1, Arkiva, Ide

Vetëm një hall i madh mund ta detyronte kryeministrin e vendit të linte kolltukun në studion e Opinion dhe të ngrihej në këmbë si showmen.


Ose një hall i madh..ose një interes i madh…atë mund ta zgjidhi me mendjen e tij secili që ka parë peformancën e Ramës në studio, e cila kishte vëtëm një qëllim, të jepte shfaqe, të ulërinte, të përbetohej se është shkencërisht e vërtetuar se të gjatët nuk vjedhin, madje të ngrihej në këmbë në mes të emisionit dhe të spërkaste me stërklat e tij gazetarët në studio (megjithëse në kohë pandemie) vetëm me një qëllim: që të mos lejonte një debat normal për shifrat e frikshme të inceratorëve.


Historia e këtij skandali që do na kushtojë deri në fund mbi 350 milionë euro është vërtet një nga mëkatet më të mëdha të kësaj qeverie.

Saga e inceneratorëve nis në vitin 2014 me një ofertë të pakërkuar. Për të kënaqur atë, qeveria socialiste ndryshon strategjinë e saj nga përballimi i plehrave me riciklim, në atë me djegje, të inceneratorëve.

Në fund të vitit 2016, pa tender ndërkombëtar të detyrueshëm nga ligji, pa procedura transparente, qeveria fillon procesin e dhënies në një dorë të vetme të tre projekteve.

Eshtë e çuditshme se si brenda një dite, datës fatale 16 dhjetor 2016, i gjithë shteti shqiptar vihet në dispozicion të këtij biznesi fitimprurës. Mbyllet “gara”, merren vendime nga 9 institucione, nënshkruhet kontrata 40 faqshe me privatin dhe fillon dizbursimi i parave për të (14 milonë eurot e para nga 75 milionë deri tani).

Dhe e gjithë kjo maskaradë përfundon me rastin për Gines të inceneratorit të Fierit, i cili sot ka marrë mbi 23 milionë euro pa bërë asnjë ditë punë.

Pikërisht, ky hall, apo ky interes, e bëri Ramën të humbte toruan, dhe të kërcente si prifti nga belaja në “Opinion”, aq sa për disa çaste u kthye dhe në rrezik i shpërndarjes së virusit, duke lëshuar afshet e gojës së tij që vihej në punë nga inceneratorët, mbi fytyrat e të ftuarve të tjerë në studio.

Dhe policia bëri mirë që nuk shkoi ti vinte gjobë kryeministrit për këtë krim shëndetësor, sepse krimi që ai po mbronte në studio, ishte tejet më i rëndë sesa infektimi rastësor i Rakipllarit apo Shkullakut.

©Lapsi.al

52 Comments

 1. E BERI ME DJERSE zoti SHKULLAKU EDI RAMEN,HAHA HUMBI FARE KREJT,POR SI JU ZOTI BUSHATI NUK ESHTE ASKUSH KUR JUA THUA NE SURRAT TE GJITHE QE VJEDHIN EDHE PD EDHE PS EDHE LSI,PER KETA ARSYE PORTALI JUAJ ESHTE ME I LEXUAR DHE PELQYER NE TROJET SHQIPTARE

    1. Ai vetem bertiste dhe mundohej qe mos ta linte te fliste shkullakun; beri lufte fevziu qe ta lejoj shkullakun ti thoshte faktet me dokument; ça tmerri….

   1. Edhe shkullaku u kap xa here gafil por batuta e tij ishin te bukura . kush pa emisionin e kuptoi se keta jane vellezer siamez . Keta jane njelloj kur vjen puna per vjedhje . Mos u besoni me asnjerit kur jane ne pushtet keta behen bisha te paras dhe miletit , ne opozite bejne si baballare kombi . ketyre kurvave te politikes duhet me ja qi te nontmedhjetat te gjitheve .

    1. Ke ndryshuar taktike heeeee… Tani qenkan te gjithe njelloj heeee…. 700 mije eurot e Likes per te cilat u dogj Tirana jane te barabarta me qindra miliona euro heeeee… Fugiste te felliqur

     1. Pça fugisti thua o militant idiot . o i qifsha ropt palloshit 2 metrosh dhe kurves basha, meta dhe gjitha atyre qe ju shkojne nga pas si idioter pa sy e pa mendje . Po tallin karin me ne o pall po na trjatojne si prostituta o idiot .

  1. Me ate shoq force qe beri Rama dje a ka me byth spak apo drejtesia e re ta hetoj kete ceshtje??!!! A nuk eshte kjo nje pengese e qarte ne punen e organeve te drejtesis ???!!!

 2. ZOTI BUSHATI PO TE ISHE JU NE STUDIO SONTE EDI RAMA ,NESER DO TE JAPTE DOREHEQJE BILES DDGE SI ZAGAR ME BISHT NEN SHALE,POR EDHE SHKULLAKU DHE BERTI E GOZHDUAN MJEFT,E VEREJTE LORENC PEDERASI NUK FOLI KURR SI DUKET PO FOLI I DILNIN QIMET E BYTHES SE EDI RAMES NGA GOJA

 3. Perfundimisht i mbaruar. Nuk kuptohet se pse ka pranuar te dale ne debat me gazetaret duke e ditur se nuk ka asnje argument, apo ndoshta ke menduar se do magjepse njerezit me kravaten me trendafil. Me sa duket po ndjen zhurmen e prangave qe do i duhet te mbaje ne duar per ca vite te mira

 4. LORENC VANGJEL KURVA SI DUKET I KISHTE MBETUR GJUHA NE PRAPANICE TE EDI RAMES SONTE,NUK FOLI ZAGARI FARE thotë:

  SHKULLAKU E KA DITUR SE DO TE KAP NGUSHT GAFIL EDI RAMEN ME FAKTE DHE PROVA DHE S KA MAR MASKEN ME VETE SE EDI RAMA DO TE HAMBISTE KONTROLLIN KEQ FARE DHE AJO NDODHI

 5. ZOTI ANDI VETEM EDHE NJE ZAGAR DUHET JU TE TURPERONI DHE KY ESHTE DULLA KOTI .ZAGARIN E TREDHUR NGA ISA MORINA ,HASHIM THACI DHE BATON HAXHIU ,TE SHPESOJM SE ALBIN KURTI TE JETE KRYEMINISTER DHE DITMIR BUSHATI PRESIDENT I KOSOVES SHUME SHPEJT

 6. Shqupistat si gjithmone prishen ne breke nga traplliqet e atij talibanit.

  Persa i perket incirenatoreve (shqip: Perzhitesit)
  Ne kohen e Lulit cmimi i planifikuar per groposje ton/plehra ishte 40 euro. Tani paguhet 30euro per ton dhe kjo sipas teknollogjise bashkohore. Varosen vetem plehrat biodegradable dhe nga te tjerat perftohet energji.

  Per rafinerine e Ballshit:
  Eshte ndertuar nga kinezet per perpunimim e naftes se Patos-Marinzes. Saliu Patos-Marinzen i dha Bankersave dhe i lejoi qe naften ta shisnin ne treg te lire duke anashkaluar Ballshin. Rafinerine ia shiti atij kamarierit nga Erseka me cmim me te lire sesa Ballshi kishte nafte gjendje ne depozita. Vazhdimi i historise dihet.

  1. O i paemer i ores 3:25 o qelbesir se e qelbet vendin projekti i zotit basha nuk e nxorri nga mendja e tij por nga banka boterore; sic duhet; dhe projekti i perzhitesit o mashtrues esht i edit; i bashes ishte per riciklim.

 7. “Historia e këtij skandali që do na kushtojë deri në fund mbi 350 milionë euro është vërtet një nga mëkatet më të mëdha të kësaj qeverie.”

  “Në fund të vitit 2016, pa tender ndërkombëtar të detyrueshëm nga ligji, pa procedura transparente, qeveria fillon procesin e dhënies në një dorë të vetme të tre projekteve.”

  Nje skandal me 350 milone€ nuk eshte mekate por penalitet juridik.

 8. Per hundesh do ti dalin atij dhe te gjitha bandes se Ahmetaj ,Vilma Nushit etj. per gjakun e djersen e ketij populli.

 9. Ky eshte Capò I GOMORRES SHQIPETARE, nuk i se bytha vend se po I del veza , .
  Mashtrues , hajdut Bastard me nje fjale KOMUNIST.🤮🤮🤮

 10. MOS PRRALLISNI PALLAVRA KOT . MOS U BENI SI MERO KURVA QE EDHE PSE ME KAR NE BYTH PO I VIRGJER NGELET . LULI DOLI KOMPLET BLLOF DJE . KY PALLOSHI ESHTE NONA E INTRIGES POR KY BUKUROSHI I HOLLANDES ESHTE FINOK IDIOT KOMPLET . AI E KISHTE QELB AKOMA ME KEQ SE KURVA E KRISTAQIT . MILETI DUHET TE KUPTOJE SE KETA JANE E NJEJTA BAJGE E NDARE NE TRISH . KETU NUK KA ME IDEOLOGJI KA VETEM HAJDUTER DHE SKLLEVER . KETA DUHEN ZHDUKUR TE GJITHE ,VETEM REVOLUCIONI BON DERMON .

 11. Si te dhime ngelen shqiptaret kudo qe shohin 23 milion euro te ikura me nje fjali “do hapet ne dhjetor” ahahahaha
  Po ca rendesie ka kjo per fshatarin nmes kodrave, maleve, fushave pa emer, ca rendesie kane 23 milion euro per vlonjatet, korcaret, lezhjanet, librazhdi, sarandiotet, ersekaret, kolonjaret, fieraket, elbasallinjte, kavajsit, durresaket, fushe arrezit, fushe krujes, tropojanet, kukesiaet…se mos keta paguajne taksa, drita, uje, tvsh etj etj.
  I gjithe ky popull me siper s’kane hyre ndonjehere ne kapitalizem, jane ende me xhaxhin Enver dhe Edver!
  Ku merr vesh fshatari se ca jane taksat qe te t’i vjedhi tigri se shpejti baba, spiropalistja, lali zdromsi vrasesi i Arditit, fino barkmadhi, fate velaj, gjiknuri me cunat problematike, mbesa e beqir ballukut, beqja pashai, klosi virologu, cuci idioti me plot kuptimin e fjales, ciuaua bracja, akullore dakoja, mafioz sejdini, djali i mire elvis roshi, filozofi pjerin ndreu me xhaketa plot ngjyra, sander mafishja, sajme qorri kanabis dhe e gjithe shpura e Rilindjes me ne krye Liderin Global vrases, tradhtar, perdhunues, hajdut ikonash, hajdut lekesh etj etj.
  Sa te vije dita te ftillohet fshatari dhe gjithe ajo pjese e Shqiperise siper ketu do jene shuar te gjithe

 12. ZOTI BUSHATI ,VIDEO ME E PELQYER NE TROJET SHQIPTARE ESHTE,KUR JU NE DEBAT ME ,MENTOR NAZARKON,FRED PEZEN,HASHIM THACIN ,ELISA SPIROPALIN DHE EDI RAMEN thotë:

  NJE BIG THANK YOU TE ARMAND SHKULLAKU,E BERI EDI RAMEN TE KERCEJ SI I QMENDUR NEPER STUDIO,,,POR ANDI BUSHATI ESHTE KAMPION ,ME FAKTE DHE DETAJE

  1. Mos je Andi Bushati ti. Jo nuk e besoj se Andi nuk eshte aq idiot sa te shkruaj me germa te medha. Ktheu perseri ne shkolle dhe mos e ndy tastierin e telefonit.

 13. Paraqitja e fundit e Ramës në Opinionin e Fevziut, ishte vetëdiskretitimi i plotë i tij.
  Nëse ai njihet si i vetmi kryeministër që ka dalë lakuriq në ambientet publike, simbolika e lakuriqësisë trupore, , mbrëm ai u zhvesh lakuriq si një kryeministër krejtësisht i pa aftë, injorant , arrogant , maskulist harbut e gënjeshtar i pacipë.
  Bushati e ka përmendur shkarazi “zbulimin shkencor” të Ramës , se sipas tij njerëzit e gjatë nuk kanë mundësi të vjedhin se diktohen nga shtatëgjatësia, sikur ate e kishte akuzuar dikush si hajdut xhepash.
  Me këtë llogjikë i bie që ai duke emëruar si zv/kryeministër Braçen, njeriun e dytë të PS Ballën apo antar të kryesisë Gjushin me duartë akullore, që të tre të shkurtër fizikisht, e vuri veten në rolin e kapobandës së hajdutëve. Duke dashur pra të bëjë humor me ato batutat e tij primitive, u bë akoma më qesharak për publikun.
  Përfundimisht me veprimet e tij të mbrëmëshme, Rama e vertetoi plotësisht se Berisha ka pasur gjithmonë të drejtë se ky njeri ka nevojë për terapi për probleme psiqike.
  E filloi me ndërprerjen me egërsi të fjalës të së vetmes gazetare femër të Birnit në ate studio, nga frika se ajo do ti përplaste faktet e zbuluara për fëlliqësitë e tij.
  Jo vetëm me gazetarët prezentë por me cilindo që ka mendim ndryshe nga ai, me idenë se është kryeministër, me arrogancë rugaçërore doli me pretendimin se ai paska të drejtë të ofendojë të gjithë e të mos dëgjojë asnjerin të shfaqë mendimin e tijë, apo deri në marrëzinë që askush nuk duhet ti bëjë atij pyetje.
  Deri edhe tinzari Lenci që në çdo debat televiziv , bën çdo gjë për ti krehur bishtin, u detyrua që në fund ti bënte pyetjen shpartalluese kur i tha :
  Po derisa i ke të gjithë kundër, a nuk ke menduar ndonjëherë mos je vetë gabim ?

 14. Ne pergjigje te titullit ne forme pyetjeje te Bushatit: Rama u ngrit nga kolltuku gjoja per t’iu mbyllur gojen gazetareve, por realisht u ngrit nga kolltuku se ne subkoshiencen e tij e di qe nuk ben per kryetar qeverije dhe e di se do e leshoje shume shpejt kolltukun e kryeministrit

 15. BUSHAT KJO SDO JETE ASGJE ME CFARE KA NE PROJEKT KY HORR SHPEJT SHPEJT DO TE DALE TE THOT QE SHQIPTARET DO HANE BARE E SKANE NEVOJ PER EUROPEN-AMERIKEN KETU DO JEMI E KAME THE KA 5-6 VITE NE KOMENTET E MIJA KETU NE LAPSI.AL DHE DO TE DALE

 16. O EDVIN LIDHI ZAGARET E TREDHUR NGA JUVE,YMER GELBAZEN ,CARLO BOLEN ,DHE KOL SKYPE SALLAKU thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA DHE KOL SALLAKU ,NE RADHE DUKE PRITUR PER TI FUTUR LLAPEN NE BY** T EDI RAMES

 17. Dje nuk e ndoqa dot programin e Fevziut dhe sapo e pashe tani . E gjitha ishte nje palçollek e te gjatit tone por me palaçollek ishte edhe nderhyrja e Bashes . Perveç dy batutave fine te Shkullakut çdo gje tjeter ishte paçavure alla shqiptarçe . Populli duhet te kuptoje se keta te gjithe vjedhin kur jane ne pushtet . Nese deri dje i gjati ine na ka genjyer me 3D dje arriti te na genjeje me 2D dhe asnje nuk foli por i pranuan si te mirqena ca foto qe vetem gebelsianet e sektit rilindas dine ti bejne . Pse nuk e pyetet te gjatin tone sesi nje investim prej 28 milion euro jepet me nenkontraktim nje italiani per 15 milion euro ? Pse nuk insistuat per koston e larte te ndertimit te ketyre djegesve dhe per teknollogjine e viteve 70 te tyre ? Si ka mundesi nje inorant i paarsimuar dhe i perfolur si pjese e krimit , te marre investime te tilla qindramiliondollareshe thjeshte me kerkese ? Pse nuk i thate te gjatit tone se ne zvicer nje ore pune paguhet 21 euro , ndersa ketu per nje shume te tille duhet minimalisht dy dite pune ? Pse kur do i gjati ine krahasohet me zvicren , suedine dhe gjermanine dhe here te tjera me krocine , zimbabven dhe vendet e treta? Pse nuk i thate te gjatit se ky qe ketu paska berre “mrekullira” kerkohet per mish lepuri ne afrike? Po kur foli per naftetaret dhe na u hoq si nje baba “i mire ” qe i qan zemra dite e nate per femijet e tij , ju pse nuk i permendet akuzen qe vete bankers ka bere kurdra ish drejtorit te saj ? A e dini qe atij i eshte gjetur nje llogari bankare me emer e mbiemer , me numer llogarie dhe me nje shume marramendese prej 97 miliard lekesh ose e thene ndryshe 95 milion dollare ? Kur nje cope nenpunesi i emeruar ka nje llogari te tille a e konceptoni dot sesa mund te jete llogaria e te gjatit tone ? A e konceptoni dot sesa vidhet ne ate vend ? Pse nuk kembengulet per koston super te larte tek unaza e re dhe se i u mbylll ajo ne ate menyre te turpshme ? Pse nuk i akuzon i gjati ine ata gjyqtar qe bene nje krim te tille ? Pse-te per te nuk mbarojne . Une e di qe ai eshte nje maestro e dredhimit dhe kanalizimt te bisedes atje ku do vete ai , por ju duhet te ishit me te pregatitur dhe nuk duhet te frigoheni nga presioni i atij . Eshte e patolerueshme qe nje kuçeder e parase , siç eshte ai , tja hedh paq ne nje emision ku e ndinin me dhjetra mijra familje .
  Nuk ka hajdut dy metra thoshte me cinizem i gjati , a thua se hajduteria matet me gjatesi ? Qe nga koha e Thotit , ketu e 7000 vjet , ti je hajduti me i madh qe ky vend ka pare o pis bure . Ti nuk akuzohesh per vjedhje o i gjati ine , ti akuzohesh per grabitje me dhune te pasurise se popullit shqiptar . Ti akuzohesh per genocid ndaj popullit tend , qe e varferove dhe po e çon ne mjerim total kete popull . Ti akuzokesh si kriminel o i gjati ine , sepse fale bashkepunimit me ta ti erdhe ne pushtet dhe si shperblim u dhe incenerator , u dhe tendera , u dhe liri veprimi per mbjellje drogrash , biles i bere e dhe deputeter dhe kryetar bashkishe . Ti o pis i gjate akuzohesh se promovove krimin , injorancen dhe haduterine dhe u dhe dermen shtreses se mesme , popullit tend dhe inteligjeces se ketij vendi . Ti o pis i gjate ke shume gjunahe per te lare , haka e ketij populli do ndjek e perndjek brez pas brezi nder shekuj . Por me e keqja e te keqijave eshte se ti nuk je i vetem , e gjithe politika jone eshte e zhytur ne llum . Kur eshte per te lene pushtet dhe per tja deleguar ate popullit , ju te gjithe beheni bashke si mishi me kocken . Por kur vjen puna per grabitje jeni te paret dhe ziheni vetem se kush do marre llokmen me te madhe (qe ju ngecte ne gryke e mos ju dalte) .
  Ky vend eshte kthyer nga ana juaj ne nje grope thithese qe thith çdo pasuri te ketij vendi per nje duzine njerezish dhe qe perseri nuk kane te ngopur . Po kjo grope thithese qe per ju sjell pasuri per popullin sjell mjerim dhe ne fund behet varri i tij . Pasojat qe ju keni lene pas ketu e tridhjete vjet , por sidomos keto tete vjetet e fundit , duhen disa dekada per ti futur ne ullukun e hakikatit . Vetem largimi nga ky vend eshte zgjidhja . Ka edhe nje tjeter zgjidhje por qe keron ta kesh menderen me kallo , do edhe kellqe . Kjo eshte shporrja juaj , syrgjynosja juaj . Ky eshte REVOLUVIONI . Tung te gjitheve .

  1. Pasi ja ke numuruar të gjitha marrëzitë këtij karagjozi dy metrosh , i thua se kështu janë të gjithë shqiptarët e politikanë e tjerë, si ty.
   Pra i tillë je edhe ti, se pikërisht nga të tillë si ty po qëndron në pushtet ky pusht.
   Nuk kishte asnjë shans të qëndronte në pushtet ky karagjoz, pas dorzimit të mandateve të opozitës, por ishin ca karagjozë që imitojnë Ramën e që kujtojnë se politika bëhet me batuta katundareske kafeneshë, që ai po kërkon edhe mandatin e tretë.
   Është e vetmja gjë për të cilën i jap të drejtë që ngul këmbë si mushka për të qëndruar në pushtet, pasi ka të tillë idiotë me trurin e shpëlarë nga propogandat komuniste që kërkojnë të barazojnë njëlloj hajdutin me të ndershmin, injorantin me të shkolluarim, budallain ,e gjeniun, një të shkalluar nga mëndja me politikanë normalë.
   Ka sigurisht të meta e gabime tek të gjithë politikanët si tek të gjithë njerëzit e kësaj bote.
   Por tek Rama, sado që të kërkosh, nuk gjen asgjë pozitive por veç qorrat nuk vënë re se ai është persobifikimi i negativitetit.
   Pikërisht skena me daljen e shkurtër të Bashës, e diskretitoi më shumë palaçon Rama.
   Si një gënjeshtar burracak, nuk ja mbajti që të ballafaqohet me kundërshtarin politik, e kur Basha ja përplasi të vërtetat në sy, vazhdoi si guak me përallën se “Luli fle” me bindjen se ka shumë budallej si ty që e besojnë.

 18. Inceneratorët janë bërë si përralla e gjyshes me gogolin, rrini rehat, mbajini plehrat në shtëpi ose hidhini ku të doni, sepse ju sjellim “gogol inceneratorin”. Askush nuk flet për teknologjinë e inceneratorëve ose mënyrën se si ata duhet të funksionojnë. Ndërkohë prej dekadash në mes të Vjenës, plehrat digjen në një incenerator duke mbajtur të pastër, ngrohur dhe ndriçuar gjatë dimrit qytetin e Mozartit.Shpellkare e cecene o kasolle ku na mblodhe bushati ju paska bere per orgazem ju te kasolles salih vazhdoni qihuni dhe ne bythe me njeri tjetrin se do kenaqet salihu

  1. Ti i ores 16:21, me siguri e njeh mire muziken e Moxartit dhe Vjenen, por mos rri kaq afer. Shko ne vendet afrikane, ne vendet me te humbuta dhe aty mund te besh krahasime, jo me Austrine qe ishte nder shtetet me te fuqishme nderkohe qe Shqiperia po shpallte pavaresine. Mos u krahaso me hijen e mengjesit o qytetar i qyteteruar nga fshatrat e humbur te Librazhdit, apo nga quteti antik i Terpanit.

 19. Muhammad Obaidul Karim eshte shqiptari nga Bangladeshi.

  Meta i dha 1140 ha ne Topoje te Fierit investim qe nuk e beri kurre.

  Bujar Nishani nen ndikimin e Metes dhe E.Panaritit i dha nenshtetesine shqiptare per vetem 64 oresh qendrimi ne token shqiptare,edhe pse dyshohet se ishte nje pastrues i parave edhe te organizatave terroriste islamike.

 20. per te gjitha gomaret e rilindjes,gazetarja qe ishte ne krahe te miut te gjirizeve ka qene gjithmone ne krahe te rames dhe eshte e afermja e mero gelbazes dhe ne e pame se sa foli ajo me lorenc gjirizin .keta te dy kane perfituar nga parate e pita te rames,dhe me specializime .gjiriz vangjeli dihet mire si nje nga bythelepiresit e rames.gazetarja megjithese kishte bere investigimin nuk e hapi gojen fare sepse i venin mesazhet nga mero gelbaza dhe compani.

 21. YMER GELBAZA DHE CARLO BOLJA MOS SHKRUANI KETU TE LAPSI.al SO ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA,IKNI FUTJANI LLAPEN NE BY**TH EDI RAMES SE ESHTE ME DIAHORREA KETO DITE

 22. Cfar populli jeton ne ket shtet, te kesh Edi Ramen kryeminister eshte nje plus i madh! Po te ishte per Edi-n Shqiperija do te lulzonte, po shikoni mbushuni me mend ju si popull, punoni drejt me nder, behuni njerez sepse un qe jam nga Maqedonia e qe me qahet per Nenen Shqiperi, sa her qe shikoj Top channel ose Klan, vetem vrasje vrasje grabitje grabitje.. A e dini ju qe ne Maqedoni ka 20 vjet qe nuk eshte vra njeri rruges, e atje te ju cdo dit cdo mengjes e mbrremje.. Edi Rama i paska fajet. Pffff…

  1. Lule tetov…ti mendon si narcisisti yn edi; ik o kakarec te na tregosh si jetohet me ket plusin esht si te te tregoj un ty si bashkejetoni me maqedonasit; mos ndjek sh at shpelaresin e trurit top chanel

 23. Në rastin e Ramës, pati një show agresiv mes palësh, ku përgjithësisht, akuzatorët e kryeministrit, duke renditur Shkullakun, Rakipllarin, apo edhe Lulzim Bashën, me ndihmën e helmuar të Berishës, patën argumente, letra e qasje krejtësisht të ngjashme, pasi kanë ardhur nga një burim, e që është Partia Demokratike.

  Këtyre akuzave, Edi Rama ju përball me duel të ashpër, duke sjellë jo vetëm argumentet për t’i hedhur poshtë, por edhe kundër-akuzat e tij ndaj Lulzim Bashës.

  Çështja është se mbi këtë çështje, pra ndërtimin e tre impianteve të përpunimit të mbeturinave në Tiranë, Elbasan dhe Fier, ka pasur vetëm një shkrim të hollësishëm nga ana e BIRN, si burim jashtë politik.Ti me shume xxxxxxx me babai ti kishte rene me Dore sa te krijoje nje monster si ty njelloj si salihu qe te ka perdhunuar trute o loqja e majte e salihut

  1. 22 36 letrat ishin nga ministria e financave te vet km; as ai vet nuk e mohoj kete dhe ti po e ben???? Ndersa edi di gjithmon nuk e jep kuurrr burimin se esht vet

 24. Kompania Integrated Technology ëaste Fier, ka me dhjetra të punësuar me sigurime shoqërore në niptin e saj, që prej vitit 2017 e deri në ditët e sotme. Më poshtë është listë pagesa e punonjësve në Inceneratorin e Fierit, ku përveç këtyre janë me qindra punonjës nga nënkontraktorët.

  Ditët e fundit, Basha ka manipuluar shpesh publikun për ndërtimin e tre inceneratorëve në Shqipëri

 25. Sikur Rama të ishte sjelle normal si njeri e politikan në studion e Fevziut, sikur ai të ishte kryeministri më i mirë i Shqipërisë, shqiptarët duhet të pyesnin se a do ta gjobisë ate policia me “urdhërin e tij” që publikisht shkeli rregullat që i ka vënë vetë, duke ju afruar gazetarëve pranë fytyrës e duke ju uluritur pa mjete mbrojtëse e pa distancë ?

 26. Ja po e temë se tre inceneratorët kanë përfunduar e po bëjnë mrekullira për eleminimin e plehrave në Shqipëri.
  Po a duhet që prokuroria të hetojë e të ndëshkojë shkeljen e ligjeve për dhënien e tenderit për të tre këto impiante, vetëm një personi që ka pasur kapital financiar një mijë euro ?

 27. Sali Berisha, konsiderohet, e jo patjetër nga kundërshtarët e drejtpërdrejtë politikë, si ndotësi më i madh ligjërimit publik në Shqipërinë post-komuniste. Nuk është fjala thjesht për një akuzues të rëndomtë për konsumin e zakonshëm politik; është një shfrenim njerëzor në gjuhështhurrje, me etiketime të gjithëçfarshme ndaj kundërshtarëve politikë, të kujtdo që i ka dalë para, edhe brenda PD-së madje, sa, me gjuhë populli, mund të thuhet “mos rrafsh në gojën e tij”.

  I ardhur nga mjekësia, një profesion që të dikton humanitet, edukatë, ndjeshmëri në komunikimin njerëzor, deri dhe një gjuhë të kultivuar që shëron, ai nuk ka shfaqur për asnjë çast të tilla cilësi. Që ditën kur nisi të ushtrojë pushtet, ai ia hoqi njerëzoren politikëbërjes, duke promovuar paskupullsinë në fushën etike, deri në çaktivizimin e kësaj të fundit në gjithë ligjërimin e tij personal e të lidershipit të PD-së.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu