• |
ide | kryesore

Nxjerrje sekreti hetimor/ Gjykata e Posaçme merr vendimin për ish-kreun e OFL

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata ka lënë në fuqi masën e sigurisë të dhënë në Shkallën e Parë për pezullimin nga detyrua të ish-kreut të OFL-së, Artan Shkëmbi.


Shkëmbi u pezullua nga detyra nga Ardi Veliu, pasi ishte nën hetim nga SPAK, ndërsa u akuzua për nxjerrje të sekretit hetimor.


Ishte një informacion i konsideruar si “top sekret” i ardhur nga Gjermania që “dogji” kreun e OFL.

Autoritetet gjermane kanë kërkuar informacion në lidhje me një grup të trafikut të kokainës, por që sipas tyre në lidhje me këtë kërkesë ishte vënë në dijeni vetë grupi kriminal.

Gjermanët pretendojnë se ishte Shkëmbi ai që dekonspiroi informacionin duke vënë në dijeni grupin e trafikantëve shqiptarë përmes një platforme chati të kriptuar.

Burimet thonë për abcnews.al se përveç sistemit TIMS, të dhënat janë kërkuar edhe me programin “Deep see”, i cili është program që mund të kërkojnë informacione sekrete vetëm zyrtarët e lartë të policisë.

3 Comments

 1. Por është e kotë! Eshtë një fushë që Ramën jo vetëm s’e sfidon dot, por në tentativë për t’i ngjarë atij e thërrmon dhe më tej atë pak profil politik të krijuar, ashtu të cungët.

  Kjo nuk do të thotë që Rama është i pasfidueshëm; por jo me këtë formë, jo me këtë stil, jo me këtë gjuhë, përfshirë dhe atë vulgaren huazuar nga Berisha.

  Rama mundet me moral, me energji dhe me ide.

  Rama s’mundet duke e akuzuar, por duke e tejkaluar!

  Rama s’mundet duke e imituar, por duke e konkurruar!

  Dëshpëruese kur mendon se emri dhe profili u mangët i Bashës nuk lidhet me asnjë atribut apo aftësi të këtij lloji.

  Ndaj ai bën më të lehtën: të akuzojë, e kurrë më të vështirën: të ndërtojë e imponojë…një tezë, një kuazë, një model, një risi, një identitet

 2. Partija jone Heroinike ua ka treguar gjithnje vendin naziaseve gjermane.
  Shoku inë sipatrembur do te filloje pune shpejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu