• |
ide | kryesore

Bilanci global i koronavirusit/ Mbi 39 milionë të infektuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka kaluar 39 milionët numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën.


Me Covid-19 në mbarë globin janë infektuar 39 372 324 njerëz.


Të vdekurit për shkak të koronavirusit kanë shkuar në 1 105 644 individë.

Kurse, janë shëruar nga Covid-19 në të gjithë globin deri tani, 29 502 800 persona.

SHBA vazhdon të mbajë rekord të personave të infektuar me koronavirus, me 8 230 562 individë, pasuar nga India.

Pas Indisë, më shumë të infektuar ka regjistruar Brazili, Rusia, Spanja, Argjentina, Kolumbia dhe Peruja.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.