• |
ide | kryesore

Erion Veliaj në delir të plotë: Nëna ime me dy fakultete ishte pastruese, unë isha çuni i pastrueses që shiste fiq! (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Erion Veliaj është shfaqur në një takim në njësinë bashkiake 8 në Tiranë, ku ka folur për çdo gjë, që nga prejardhja e tij nga një familje modeste, tek profesioni i nënës, opozita, etj, etj.


Veliaj tha se nëna e tij kishte dy diploma, por punonte pastruese sepse shteti ishte në kolaps. Kryebashkiaku e quajti një krenari këtë fakt dhe u shpreh se ai ishte “çuni i pastrueses” që “shiste fiq”.


Nuk është hera e parë që Veliaj flet për familjen e tij të thjeshtë, duke dashur të tregojë që është një politikan “self-made”, pra i bërë vetë. Në këtë rrëfim mallëngjyes, duket se ai ka harruar të na tregojë, rolin e Edi Ramës, në “bërjen vetë” të Lalit.

“Nëna ime edhe pse me dy fakultete, punonte pastruese, sanitare, sepse kështu ishte koha, shteti kolapsoi.

Çuni i pastrueses, goca e pastrueses, kur gjërat bëhen me meritë dhe talent, në parti që hap dyert për këdo punon dhe djerësitet, çdo gjë është e mundur.

E di çfare do të thotë të rritesh si çuni i pastruese, por mamatë tona nuk kanë vrarë njeri, as kanë vjedhur njeri, as nuk duan të bëhen deputetë që të na shpëtojnë nga burgu. Edhe punën si pastruese e kanë bërë me dinjitet sepse kanë parë mundësi të shërbejnë.

Njëqind herë më mirë të jesh bijë i prindërve të ndershëm, sesa bij të kryeministrave, ta tyre që lidhin jetën me Hollandën apo atyre që kanë banjo për macet“, tha ndër të tjera Veliaj.

21 Comments

 1. KY LAL ERI ESHTE NJE BYTHLEPIRES DHE BYTHQ***R ,KY ESHTE NJE MASHKULL ME ORGANE TE FEMRAVE

 2. Ti je nje shkerdhate qe te eshte shkerdhy gjithe fisi dhe rraca. Je vemje pa identitet dhe nuk mundet kurre ne bote ta rifitosh dicka qe nuk e ke pasur. Te eshte shkerdhy mami dhe ti nuk di origjinen. Fiku, gjethen, karin, karroten qe te ka fut edi drama ne fis nuk e nxjerr dot,. Gjeje me ke eshte shkerdhy mami o te qifsha fisin

 3. Çdo pune, çdo zanat apo profesion eshte nder . O lejfen , kur nena jote ka punuar pastruese atehere lind pyetja ça pensioni merrka nena jote qe ishte ne gjendje te bente tre dasma per nje here me nje total prej 7000 te ftuarish ?
  Lejfen je i zhytur totalisht ne qendren e batakut tehajduterise . Nje dite do ti vjellesh te gjitha sepse eshte ai qe ti po vjedh haku dhe gjaku i pastrueseve , i rojeve , i puntoreve , i inelektualeve , Eshte haku i gjithe shqiptareve por mbi te gjitha eshte haku i fakir fukarait ai qe ti po perveteson per xhepat e tu .

 4. nena jote shkerdhehej me ahmedinexhadin dhe ti rrije i shifje o pjelle e felliqur .tpuuuu kerme qe ke ndyre tiranen.

 5. YMER GELBAZA DO TE PUBLIKOJ NJE DOSJE PER LAL ERIN,DJALI I LALIT OSE ESHTE I ENDRI FUGES OSE FATOS KUJTIM GJUZIT thotë:

  LAL ERI E PERDOR YMER GELBAZEN KELLIRA NE VENDE TE LETRA HIGJENIKE,POR KUR YMER GELBAZA ESHTE DUKE U PERDORUR NGA EDI RAMA ,CARLO BOLJA BOLINO E MER PERSIPER LEPIRJEN

 6. mire eshte te na tregoje cfare dipllomash kishte mami , dhe ky kjo cfare dipllomet ka .
  hajdut,llapazan, lepires , me vese eshte kryetari (ja) e bashkise se Tiranes.

 7. EDHE PSE ME 2 DIPLOMA,MAMAJA I LAL FIKUT PUNONTE NE BORDELLO POR E LARGUAN NGA PUNA PSE ARSYE MORALI HAHA

 8. Ne rast se nena jote ka dy diploma a mund te na thuash cfare diplomash ka dhe kur i ka marre ato pasi ne kohen e komunizmit nuk di njeri te kishte 2 diploma njeheresh.A mund te na thuash kush eshte babai yt pasi ti asnjehere nuk e permend o qenie e peshtire

 9. Muhammad Obaidul Karim eshte shqiptari nga Bangladeshi.

  Meta i dha 1140 ha ne Topoje te Fierit investim qe nuk e beri kurre.

  Bujar Nishani nen ndikimin e Metes dhe E.Panaritit i dha nenshtetesine shqiptare per vetem 64 oresh qendrimi ne token shqiptare,edhe pse dyshohet se ishte nje pastrues i parave edhe te organizatave terroriste islamike.

 10. Per te gjithe ata qe se dine,dy ishin diplomat e nenes se lali fikut:ajo e 8-vjecares,dhe e dyta per lopate,ne fushat e Kozares te Kuçoves.Nese lopata nuk quhet diplome,po i numerojme si te dyte,diplomen e shkolles se mesme te bashkuar “Skenderbeu” te te atit,qe doli me graden “kapter.
  Nderkohe qe ky legen as vete nuk ka diplome.

 11. Me siguri mami ka shit sallator,se ti o qenje e neveritur i ke shum qef nga goja dhe nga mbrapa ytttttt,qenje e dejomizuar

 12. Pershedetje,
  Puna nuk eshte turp cfare dopune te jete, boll te siguroje te ardhura te ndershme, por kam nje pyetje per femijen e Erjon Veliajt, si do te thote per baben e vete, qe eshte shembelltyra e vete korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu