• |
ide | kryesore

S’ka fund gallata në rrjet me performancën e Ramës në “Opinion” (galeria e memeve)

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Aq me zemer e ka pasur Edi Rama mbrojtjen e plehrave te inceneratoreve në emisionin “Opinion” sa e ka humbur toruan dhe ka lënë karrigen dhe është ngritur në kembë në studio për të mbrojtur inceneratorin e Fierit që ka marre 25 milion euro nga buxheti pa bere asnje pune.


Herë duke u zënë me gazetarët në studio, herë duke bërë kllounin për t i’u shmangur pyetjeve Rama ka marrë përsipër të luajë një rol që e ka vënë në skenë vetëm kur ishte në hallin e protestave studentore dhe shpërthimit të skandalit me tenderin e Unazës së re, të fituar nga një kompani fallco e regjistruar në parajsa fiskale.


Aq i përfshirë ka qenë Rama në këtë rrol sa i ka vajtur gazetarëve duke i bertitur para fytyres në kohë pandemie. Kjo e ka detyruar Shkullakun që të zbatojë vendimet e qeverise Rama para sterklave të pështymës që lëshonte Rama në histeri e sipër, duke u detyruar të vërë maskën.

Kjo skenë e cila është zhvilluar vive në prime time është bërë prej disa orësh kryefjala e memeve humoristike që kanë shpërthyer në rrjet.

©Lapsi.al

 

21 Comments

 1. Mbreme karagjozi e tregoje veten, me vjen mire per memet virale, kur qendron gjate ne politike e behesh hajdut e pinok i meriton, biles eshte me e pakta qe mundi ti ofrohet.

 2. Inceneratorët janë bërë si përralla e gjyshes me gogolin, rrini rehat, mbajini plehrat në shtëpi ose hidhini ku të doni, sepse ju sjellim “gogol inceneratorin”. Askush nuk flet për teknologjinë e inceneratorëve ose mënyrën se si ata duhet të funksionojnë. Ndërkohë prej dekadash në mes të Vjenës, plehrat digjen në një incenerator duke mbajtur të pastër, ngrohur dhe ndriçuar gjatë dimrit qytetin e Mozartit.bjerini me dore tani o shpellkare cecene te salihut

  1. Do me thene qe ti na nxorre nje fakt dhe ne duhet ti biem me dore..? Do me thene ti 2-3 vite qe flitet nuk ke kuptuar per cfare ben fjale skandali?! po qenke gomar fare o prezervativ i Rames

 3. Do te te kisha rene “me dore ” po te te kisha afer:)

  O rrobot, spo thote kush mos ti bej, por jane dhene 200 milion dhe nuk eshte vene asnje tulle, problemi eshte VJEDHJA-KORRUPSIONIIIIIIIIIIII o gomar qe ha bar.

 4. Muhammad Obaidul Karim eshte shqiptari nga Bangladeshi.

  Meta i dha 1140 ha ne Topoje te Fierit investim qe nuk e beri kurre.

  Bujar Nishani nen ndikimin e Metes dhe E.Panaritit i dha nenshtetesine shqiptare per vetem 64 oresh qendrimi ne token shqiptare,edhe pse dyshohet se ishte nje pastrues i parave edhe te organizatave terroriste islamike.

 5. Ne bote nuk ka hajdut te gjate, ndersa ne Shqiperi ka qe je ti. Ne Shqiperi ka gjithmone nje rast te pare unik kundrejt botes.

  Prandaj ti pinok qe thua sicilia ka nevoje per europen, tirana ka nevoje per europen, por dhe europa ka nevoje per hajdutE si puna jote dy metra meqe vete nuk ka.

 6. Në rastin e Ramës, pati një show agresiv mes palësh, ku përgjithësisht, akuzatorët e kryeministrit, duke renditur Shkullakun, Rakipllarin, apo edhe Lulzim Bashën, me ndihmën e helmuar të Berishës, patën argumente, letra e qasje krejtësisht të ngjashme, pasi kanë ardhur nga një burim, e që është Partia Demokratike.

  Këtyre akuzave, Edi Rama ju përball me duel të ashpër, duke sjellë jo vetëm argumentet për t’i hedhur poshtë, por edhe kundër-akuzat e tij ndaj Lulzim Bashës.

  Çështja është se mbi këtë çështje, pra ndërtimin e tre impianteve të përpunimit të mbeturinave në Tiranë, Elbasan dhe Fier, ka pasur vetëm një shkrim të hollësishëm nga ana e BIRN, si burim jashtë politik.

 7. Kryeshpellkari namyti ne mbrojtje te salihut qe mamin ta qiu dhe doli ti mor dobic i salihut ti mor loqja e majte e salihu qe kenaqesi te vetme ne jete ke qe per shtat vjet te i ke mbajtur shishen qe salihu te shurroje dhe ti i ruan si Relike te rralle

 8. Ju lutem o Shqipetar, ngrihuni mbi gjera te vogla dhe kapni gjerat e medha, bashkohuni per te miren e kombit, socialist e demokrat, largoni kasten e vjeter e le te drejtoje rinia jone e mrekullueshme, zoti ju bekofte dhe bashkepunoni si shqipetar me vlera. Ju pershendes.

 9. Sali Berisha, konsiderohet, e jo patjetër nga kundërshtarët e drejtpërdrejtë politikë, si ndotësi më i madh ligjërimit publik në Shqipërinë post-komuniste. Nuk është fjala thjesht për një akuzues të rëndomtë për konsumin e zakonshëm politik; është një shfrenim njerëzor në gjuhështhurrje, me etiketime të gjithëçfarshme ndaj kundërshtarëve politikë, të kujtdo që i ka dalë para, edhe brenda PD-së madje, sa, me gjuhë populli, mund të thuhet “mos rrafsh në gojën e tij”.

  I ardhur nga mjekësia, një profesion që të dikton humanitet, edukatë, ndjeshmëri në komunikimin njerëzor, deri dhe një gjuhë të kultivuar që shëron, ai nuk ka shfaqur për asnjë çast të tilla cilësi. Që ditën kur nisi të ushtrojë pushtet, ai ia hoqi njerëzoren politikëbërjes, duke promovuar paskupullsinë në fushën etike, deri në çaktivizimin e kësaj të fundit në gjithë ligjërimin e tij personal e të lidershipit të PD-së.

 10. Kur nis Rama derdellet,
  porsi Gamori kur pellet,
  llap e llap ky per gjithcka,
  vec per Ekonomine fare,
  te flase bythka s’ja mba,
  del e trego perralla trapi,
  tregon edhe barzaleta,
  pret ti thone ne popull,
  “Rama tungjatjeta”,
  kujton pra ky gallofi idiot,
  se me romuze qeveriset sot,
  Borxhi publik iku ne stratosfer,
  nga ky budall e ministrat plehr,
  Varferia kudo eshte bere Mullar,
  nga kjo qenefqeveri e ketij Zagar!

 11. Prisni kur te ja u derdh brenda Edi per heren e trete o shqipetar, atehere do e kuptoni se cfare ben Rilindja, do ngelni shtatzene o votues te PS. Haaaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu