• |
ide | kryesore

U shkarkua nga vetingu/ KPA pranon të shqyrtojë pezullimin e Ariana Fullanit si gjyqtare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas shkarkimit nga ana e Komisionit Të pavarur të Kualifikimit, gjyqtarja Ariana Fullani ka depozituar në KPA kërkesën për pezullimin e gjykimit për shkarkimin e saj. KPA ka pranuar kërkesën e gjyqtares Fullani dhe ka vendosur ta shqyrtojë atë në një seancë të posaçme në datën 4 nëntor.


Kujtojmë se Arjana Fullani ka ushtruar funksionin e gjyqtares së Gjykatës së Lartë në periudhën korrik 2008 – korrik 2017.


Më datë 29.06.2017, Gjykata e Lartë vendosi deklarimin e mbarimit të mandatit 9-vjeçar të ushtrimit të detyrës së gjyqtares Fullani si gjyqtare e Gjykatës së Lartë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.