• |
ide | kryesore

Facebook e konsideron “Fake News” informacionin e publikuar nga Edi Rama

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është shënjestruar sot nga rrjeti social Facebook, për shpërndarje të informacioneve të rreme, shkruan dosja.al. I pari i qeverisë e ka nisur ditën e 15 tetorit, me një thirrje për vendosjen e maskave, gjë që tashmë është e detyrueshme, duke postuar disa foto dhe duke shkruar historinë mbi pandeminë e vitit 1918.


MIRËMËNGJES dhe me këtë album të vitit 1918, kur pandemia zgjati 2 vjet, pati 3 valë, infektoi 500 milionë persona, vrau 50 milionë njerëz, prej të cilëve pjesën dërmuese gjatë valës së dytë, si pasojë edhe e mosrespektimit masiv të rregullave pas hapjes së parë, duke ju kujtuar se NGA SOT MASKA ËSHTË E DETYRUESHME KUDO JASHTË SHTËPISË, ju uroj një ditë të mbarë,”- shkruan Rama krahas fotove, që supozohet se janë shkrepur në ato vite.


Publiée par Edi Rama sur Mercredi 14 octobre 2020

9 Comments

  1. Kjo censura e Facebook-ut eshte karllik me brire po te pakten ia bene nje Sorosiani kete here pavaresisht se nuk e kane idene kush eshte.

  2. Ky kerma fake i ka te gjitha,por ky fotomontazh nuk eshte asgje ne krahasim me miliarda eurot qe i ka qire ketij kombi e te tjera te zeza qe nuk kane te numeruara.

  3. A behet subjekt i ligjit antishshpifje me kete “fake news”? Jo per gje, por portalet qe sipas tij botojne lajme te rreme, p.sh. per ata portale qe mohojne linjen ajrore Kukes-Vlore dhe anasjelltas, rrezikojnre gjoba te majme. Ky perhap panik me mashtrime (si me videon spanjolle) dhe ndaj tij nuk merret asnje mase. Ky e ka bazuar qeverisjen e tij mbi terrorin ndaj njerezve, por duke mos patur sigurimin aq te forte si idhulli i tij, mundohet te terrorizoje njerezit me lajme te rreme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu