• |
ide | kryesore

PD: 49% të aksioneve të Eco Tirana i ka kompania veroneze e plehrave, në hetim nga antimafia italiane

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka publikuar një video mbi të cilën shkruan rreth marrëveshjes së realizuar për pastrimin e plehrave nga kryeminstri Edi Rama, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe homologu i tij në Verona, Flavio Tosi. Veliaj shkruan se Tosi është duke u hetuar nga antimafia italiane për shkak të dyshimeve se kompaninë e tij të plehrave e ka vendosur në funksion të Ndraghetës dhe mafias në Itali.


“Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.


Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave!

Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar!

Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave”, shkruan Alibeaj.

Fakt 1 📌 Në video shfaqen 3 persona. Edi Rama- Kryeministër i ShqipërisëErion Veliaj- Kryetar i Bashkisë së TiranësFlavio Tosi- Kryetar i Bashkisë së Veronës (2016)Fakt 2 📌Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës. Fakt 3 📌Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane. 📌📌📌 SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave! Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar! Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave

Publiée par Enkelejd Alibeaj sur Samedi 17 octobre 2020

6 Comments

  1. Po ai kari qe i coi rames mesazh per te emen e vdekur i flet si enveri anese….. Ptu rrace e shkerdhyr. Duan patjeter nje cope shqiperie. Me jep 10 lek se te qiva nenen. Duhen djegur te gjalle. Le te filloj nje lufte civile. Jam pro. Le te mbijetoi me i forti dhe Shqiperia te behet pa kara nje here e mire……. moterqira

  2. Akuza është bërë me emra konkretë e ku përmendet Rama, Veliaj, kolegu i tij italian i Veronës, Ndragheta e bashkëpunimi mafioz i këtyre për përfitime miliona eurosh nga plehrat.
    Përse duhet të përgjithësojmë politikën ?
    Nëse dikush ka fakte apo informacione, që të gjithë politikanët shqiptarë kanë pasur lidhje me familjen mafioze italiane të Ndraghetës, nuk e pengon askush që të denoncojë në portale.
    Mënyra më idiote për ti dalë në mbrojtje krimit, është të thuash se të gjithë vjedhin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu