• |
ide | kryesore

Vini re për çfarë nuk zihen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Astrit Patozi


Vini re si po shqyhen sot për inceneratorët dhe për plehrat, për rrugët dhe për shkollat, për shtëpitë e tërmetit dhe për dekoratat, për dhënien e shtetësisë dhe për maskat. Nuk bien dakord pothuajse për asgjë, e sidomos kur bëhet fjalë për shifra të larta në euro apo në lekë. Madje edhe për datën janë gati të mos merren vesh dhe të zihen pafundësisht. Por asnjë fjalë nuk e thonë më për zgjedhjet, megjithëse ato janë në prag. E aq më pak për listat e deputetëve, të cilat u hapën me kushtetutë, por u mbyllën pastaj me Kodin e miratuar në mënyrë të njëanshme nga “Rilindja” në parlament.


Kjo është prova e qartë se në këtë pikë ata janë bashkë dhe pa asnjë dallim nga njëri-tjetri. Sepse ata e duan Shqipërinë të pandryshuar dhe njësoj të sunduar prej 3 apo katër personash, për aq kohë sa ta kenë në dorë. Ndaj edhe duhen refuzuar fort më 25 prill. Bindja Demokratike është e vetmja alternativë politike, që ka vendosur të garojë me listë të hapur, duke e sfiduar drejtpërdrejt kryetarokracinë, e cila po mbahet në këmbë me oksigjen prej partive të vjetra. Stanjacioni i Edi Ramës dhe rotacioni i Lulzim Bashës nuk janë zgjidhje për Shqipërinë.

10 Comments

 1. Nuk i heq asnje presje shkrimit tend . Per te sunduar jane dakort te bejne pakt edhe me djallin per te ndare pushtet jane kail ta djegin vendin .

 2. Jo mo jo. Basha eshte me i mire se rama.
  Kur do ta kuptoni o njerez. Qe keta jan nje. Problem jan MILITANTET. Ata na kan mare ne qaf. Ata I mbajn gjall keto plera.
  Zihuni tani se kush eshte me i mire dhe me i pershtateshem.

  1. FIKS . PROBLEM JANE MILITANTET . MOS I VOTONI , ABSTENONI OSE NESE VOTONI FUTINI NGA NJE TE SHARE TE GJITHVE ME ROB SHPIE .

 3. O Tito ,pasi hengre mut sa plase nga bytha e Sales ,tani je kthyer nga suma e Edit,por kujdes se ky i fundit te pegeren e ka me mbetje toksike dhe te ze shpejt kovidi ,cfar kerkon ti ,dhe te tjeret si ty te terhiqni vemendjen e demikrateve ,po kush ju beson juve o buke shkale ,te koshi me mbeturina di perfundoni.

 4. TI MO HOMO POR KUSH TE MBAJTI TY 20 VITE TE NDRYSHOJE KODIN MENDJEN DHE TE LARGOHESH NGA PD E BERISHES POR I SHERBEVE DERI NE FUND ME KUJTOHET GRUPI I PUNE PER REFORMEN ZGJEDHORE TY ASTRIT PATOSI DHE BEN ARBEN BLUSH MATRAPASI QE TE DY NJESOJ NJE MOLLE E KALBUR E NDARE NE DYSHE.

 5. Topi dhe Patozi jeni dy deshtimet spektakolare te Berishes.
  Sahanlepires e te shitur tek Rama do shkoni per lesh,do harrohesh edhe ti Patozi sic u harrua Topi.

 6. Patozi nuk eshte thkesht deshtim i Berishes, Patozi eshte deshtim i personalitetit te vet. Nje njeri qe shprehet kunder pushtetit dhe ben cmos per te legjitimuar votimet e pushtetit, nuk mund te jete asgje me shume se nje i pa karakter. Berisha nuk e ka marre afer se e ka patur person te besuar, por se e ka patur te shantazhueshem per arsye qe dihen. Pyeteni pak per Alfons Bashen dhe me pas do e kuptoni se kush eshte Patozi

 7. More Patozi jam dakort me keto sa thuhen, sepse nuk po i thua ti sot, por i kane thone e i thone, i kemi degjuar e i degjojme cdo dite neper kafene keto ngjarje. Po mire mer kokrra e bythqirit perse ben sikur ke dale sot ne tregun politik dhe ben si evlia. Ku ishe ti kur u larguan dhe u perfolen figurat e PD qe i dhane emer e fytyre asaj partie???? Apo ishe i zene per te perfituar nga vjehrri nej prone ne Tirone ??? Apo ishe i zene per te kap ndonje shtepize ne Lalz ???? Ket oqe thua ti dhe per ata qe flet flet ti, jane po ata me te cilet “ke mbush lugen dhe garuzhden” duke neperkembur te gjithe demokratet dhe biznesmenet, qofte edhe fakiret e shkrete. PERFUNDIMISHT JE NJE PLEHRE QE EDHE TEK INCENERATORET PO TE DERGOHESH NUK TE RICIKLOJNE DOT. ORDINER NJERI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu