• |
ide | kryesore

Maqedonia e Veriut vijon me bilancin e rënduar, 10 viktima dhe 428 raste të reja nga COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Prej ditësh, Maqedonia e Veriut po shënon shifrat më të larta nga Covid-19 në rajon. 10 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit teksa të infektuarit kanë kapur shifrën e 428 rasteve.  Qyteti me shifrën më të lartë është Shkupi me 57 raste të reja , ndjekur nga Kumanova me 11. Qytetat e tjera kanë më pas se 10 ndërsa nga viktimat, 9 pacientë trajtoheshin në spital kurse tjetri në kushte ambulatore.


Maqedonia e Veriut nuk e ka përjashtuar mundësinë e një mbyllje të dytë teksa shifrat vijojnë të rriten.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu