• |
ide | kryesore

Bllokohet hyrja nga Durrësi në Tiranë/ Ministrja e veshur kamuflazh del me shefin e policisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Nëse keni menduar se trafiku në hyrje të Tiranës, kur vini nga Durrësi, ka qenë i lodhshëm dhe i mundimshë, prisni dhe pak ditë të kuptoni se çfarë torture do të jetë në 4 muajt e ardhshëm. Shkak janë punimet në rrethrrotullimin kryesor të Unazës së Re për 4 muajt e ardhshëm, që detyrojnë autoritete të devijojnë trafikun në rrugët anësore të rrethrrotullimit, që hyrja në kryeqytet të jetë “e tmerrshme”.Si për të paralajmëruar gjendjen e “luftës” që pritet të krijohet me trafikun, Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku doli në inspektim e veshur me kamuflazh bashkë me shefin e policisë së Tiranës, Rebani Jaupi.

Ai tha se policia është e ndërgjegjshme për trafikun që do të krijohet dhe duke qenë se fluksi do të jetë shumë i madh në rrugën e bllokuar nga punimet ai këshilloi që lëvizja të kryhet nga rruga e Ndroqit, apo nga Elbasani drejt Rrogozhinës e më tej drejt jugut të vendit. Punimet në rrethrrotullimit te Shqiponja pritet të zgjasë rreth 4 muaj dhe ministrja Balluku tha se në 24 orë, çdo ditë, punimet kryhen nga më shumë se 300 punëtorë. Ditën e martë pranë pallatit me Shigjeta do të shemben 10 ndërtesa për fillimin e punimeve.

🏗🛣Në rrethrrotullimin kryesor të Unazës së Re, ku po punohet me ditë-natë, për të bërë të mundur që kjo vepër publike strategjike në hyrje të kryeqytetit të përfundojë sa më shpejt, për t’i dhënë Tiranës një "portë" dinjitoze të standarteve europiane dhe qytetarëve një aks lëvizjeje pa stres e shëmti si i derisotmi👍👉 Punimet për fazën e parë dhe të dytë kanë përfunduar ndërsa po vijon puna për fazën e tretë, nën mbikqyrjen e vazhdueshme të ministres së infrastrukturës, Belinda Balluku😊

Publiée par Edi Rama sur Lundi 19 octobre 2020

4 Comments

 1. Te gjitha rruget qe futesh ne Tirane jane me gropa, ashtu sic jane katandisur te gjitha rruget e kryeqytetit thotë:

  Show i ndyre pa limit, turp duhen 2 ore te futesh ne Tirane, dhe keta tallin bythen.
  Mire qe punimet e unazes se re ecin me ritme skandaloze, por me skandaloze eshte dhe rruga paralel qe pasi e kane asfaltuar nja dhjete here , tani e kane shqyer perseri dhe shikojm vetem 4-5 punetore qe punojne.
  Nuk mjaftojne keto, por rruga e Yzberishtit e saposhtruar , cdo dite hapen gropa dhe ashtu i lene. Dhe kur i riparojne asfalti iken brenda nje jave.
  Te nderhyje sa me pare prokuroria apo SPAK per kete masaker ne dem te qytetareve

 2. Paraditen e datës 21 tetor 1995, katër punonjës të SHIK-ut te Gazidedes te urdheruar nga Sali Berisha kanë marrë me makinë biznesmenin shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha, teksa ky i fundit ndodhej në firmën e tij të duraluminit “Albatros”.

  Sipas dëshmitarëve, Remziu u fut në një makinë me ngjyrë të bardhë dhe pas askush nuk di se çfarë ka ndodhur me të. Por ato ditë u rrëmbyen edhe gazetari kosovar Avdyl Loshaj dhe biznesmeni sarandjot Ziso Kristopulli.

  Të mbijetuar nga torturat gjatë hetimeve të vitit 1997, ata rrëfyen se SHIK-u i kishte rrëmbyer dhe keqtrajtuar duke i akuzuar si agjentë të huaj.

  Për Remzi Hoxhën dëshmuan se ishte torturuar, por nuk dinin se ku kishte përfunduar.

 3. O i pa emer i ores 23:22 o idiot o lop o kali o majmun se oari lexo titullin e pastaj komento hu racen e mutit ta sh….. krejt shqiptaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu