• |
ide | kryesore

Dalin emrat e tre shqiptarëve të arrestuar me çanta me drogë në Igumenicë

Lajme, Të fundit

Zbardhet identiteti i tre shqiptarëve, që u arrestuan tri ditë më parë në Igumenicë të Greqisë me 31 kg drogë.


Policia greke raporton se kanë rënë në pranga shtetasit Alket Hamitaj, 31 vjeç, nga Saranda, me precedentë të mëparshëm penalë, si dhe Roland Shahi, 30 vjeç, e Antonio Debrovo, 24 vjeç, të dy nga Elbasani.


Ata u arrestuan këtë të premte, teksa kalonin kufirin greko-shqiptar të ngarkuar me çanta me drogë.

Siç thekson policia greke, shqiptarët e arrestuar janë thjesht transportues të drogës në mal, pasi transportin deri në kufi dhe atë nga kufiri për në brendësi të tokës greke do e bënin të tjerë persona.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.