• |
ide | kryesore

Fushata presidenciale në SHBA/ Trump e Biden takime në shtetet vendimtare

-Instant, Lajme, Të fundit

Kur kanë ngelur vetëm dy javë nga mbajtja e zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit në SHBA, dy kandidatët për president e kanë përqendruar vëmendjen e tyre në zonat që konsiderohen si vendimtare në përcaktimin e fituesit.


Trump mbajti takimin e radhës në Nevada ku nuk është votuar për një president republikan që nga viti 2004, ndërkohë Joe Biden zhvilloi fushatë në Karolinën e Veriut, ku një asnjë kandidat demokrat nuk ka fituar që nga zgjedhja e Barack Obamës në 2008 Sipas sondazheve, Biden është në epërsi me pak pikë përqindje ndaj rivalit demokrat Joe Biden dhe me interes të madh po pritet debati i fundit presidencial i cili do të mbahet me 22 tetor në Nashville.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu