• |
ide | kryesore

Meta: Nëse nuk reflektohet, më 25 prill mund të jetë referendumi më i madh nga koha e Skënderbeut

Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar një referendum të mundshëm në rastin e mungesës së ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.


Ai thotë se ka plane pa fund por askush s’duhet të dalë kundër zotimeve pasi Presidenti mund të mbajë një referendum që do jetë më i madhi nga koha e Skënderbeut.


Meta qartëson se ai do të garantojnë që Shqipëria nuk do të bjetë në humnerën ku duan ta shtyjnë forcat antishqiptare.

“Duhet të reflektojmë të gjithë dhe mos e kthejmë 25 prillin në referendum. Ose do e kthej në referendum, më i madhi që nga koha e Skënderbeut. Këtë gjë nuk e ndal dot më askush. Të gjithë të bëhen pjesë dhe askush mos dalë kundër ose do ketë kundër gjithë popullin shqiptar, të majtë e të djathtë.

2 Comments

  1. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk e ka pritur mirë pyetjen e gazetares së Top Channel, për prezencën ish-deputetit të PD Gerti Bogdani krah një të dënuari për korrupsion në Zimbabve.

    Gazetarja i referohej një fotografie ku shfaqej Gerti Bogdani dhe biznesmeni shqiptar Ilir Dedja në Zimbabve krah zyrtarëve të dënuar për korrupsion, dhe që siç akuzon media vendase që publikoi foton, po përgatiteshin për një tjetër tender korruptiv miliona dollarësh.

    Por Basha nuk ka preferuar të japë një përgjigje direkte, duke sulmuar Top Channel Salihu per te shpetuar bythen e vet e ka bere meten te dale nga vetja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu