• |
ide | kryesore

Alarmohen grekët, anija turke i afrohet shumë brigjeve

-Instant, Lajme, Planet

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë janë ende në pikën e tyre më të nxehtë. Tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek lëvizja e anijes “Oruç Reis” në Mesdhe. Mëngjesin e sotëm anija turke e cila shoqërohet edhe nga dy anije të tjera, Ataman dhe Cengiz Han është afruar një distancë prej 12 miljesh detare nga ishulli grek Kastelorizo.


Sipas Navtex-it turk të 11 tetorit, anija turke”Oruç Reis” do të kryejë kërkime sizmike deri më 22 tetor në një zonë deri në 6.5 milje detare nga Kastellorizo.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu