• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Sulmet e Ramës ndaj Metës tregojnë frikën dhe panikun e kryeministrit

Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar debatin mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit, Edi Rama. Ajo i shpjegoi sulmet e Ramës si frikë dhe panik të këtij të fundit.


“Angazhimi i Ramës me aq devotshmëri nuk tregon gjë tjetër vec frikë e panik të tij.


Sot prekja e kushtetutës dhe mosfunksionimi i reformës në drejtësi, është më e rëndë. Ajo që dua të theksoj është se sulmet e Ramës për Metën, janë një ftesë për të hyrë e për të bërë pazar për kokën e tij. Por, sot largimi i vëmendjes është nga problemet kryesore. Largimi i vëmendjes tregon jo vetëm mungesën e alternativës, por edhe të hapsirave që do ketë në të ardhmen.” u shpreh Kryemadhi.

2 Comments

    1. Budalli i OSBE-se qe kritikon BE-ne… Edhe Sorosi qe e ka vene ne krye tallet me deklaratat e tij kur i degjon… Laburistet e Shqiperise…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu