• |
ide | kryesore

Ndërron jetë djali i aktorit Robert Redford

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se djali i aktorit Robert Redford, James ka ndërruar jetë.


Burime pranë të ndjerit kanë tregua se James vuante prej kohësh nga kanceri në mëlçi.Në një intervistë për “The Salt Lake Tribune” bashkëshortja e tij pohoi se shkaku i vdekjes ishte sëmundja duke treguar se beteja e tij me sëmundjen zgjati për një periudhë 30 vjeçare. James Redford ishte skenarist dhe regjisor . Ai ishte edhe bashkëthemeluesi i ‘Redford Center’, kompania e cila prodhon dokumentarë sociale dhe mjedisore, si dhe trajton kineastë të rinj mbi temën e ndryshimit të klimës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu