• |
ide | kryesore

Propozimet e Bashës për zgjidhjen e situatës së COVID-19: Shëndetësia në kolaps prej papërgjegjshmërisë së Ramës (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka vënë theksin edhe njëherë te keqmenaxhimi i situatës së shëndetësisë dhe pandemisë së COVID-19 në Shqipëri. Basha nënvizon fenomenin e largimit të mjekëve prej vendit, si dhe jep disa propozime në lidhje me atë që duhet bërë që situata të përm


“Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.


Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.

Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve”, shkruan Basha.

Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës

Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve.

Publiée par Lulzim Basha sur Mardi 20 octobre 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu