• |
ide | kryesore

Protestuan kundër ministrit grek/ Policia procedon penalisht 18 persona, mes tyre Shpëtim Idrizi e Mesila Doda

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia procedon penalisht Shpëtim Idrizin, Mesila Dodën dhe Boiken Abazin si tre organizatorët e protestës së sotme të PDIU, për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”. Shpëtim Idrizi, së bashku me simpantizantë të PDIU –së organizuan sot një protestë para ministrisë së jashtme për vizitën së ministrit të jashtëm grek Nikos Dendias. Ata u përplasën me policinë pasi nuk kishte dhëne leje për zhvillimin e protestës.


Idrizi kërkoi heqjen e ligjit të luftës nga Greqia dhe njohjen e çështjes çame. Protesta u shoqërua herë pas here më tensione. Pas protestës te Ministria e Jashtme, ajo është zhvendosur në Kryeministri, ku pritet që ministri grek të takohet me kreun e qeverisë Edi Rama.


2 Comments

  1. PO MOR KURVAT E KUQE PROÇEDONI . PROÇEDONI NGA NJE KRAH DHE SHISNI DETIN DHE INTERESAT KOMBETARE NGA ANA TJETER . PTUUUUUUUUUUUUU……..KURVA POLITIKE TE SEKTIT MAVI PTUUU ……ANTISHQIPTAREVE

  2. Polici ne sherbim te Grewise.
    Shpejt Rama pritet te firnose marreveshje dypaleshe ku nuk ekziston asnje ceshtje came

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu