• |
ide | kryesore

Tiranë, vajza tenton të presë damarët e duarve në bulevard

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, mbrëmjen e së martës. Një vajzë e re, vetëm 30 vjeçe, ka prerë damarët duke tentuar vetëvrasjen. Sipas policisë vajza është çuar me urgjencë në spital dhe ende nuk dihen shkaqet e këtij vendimi që ajo mori.


Tiranë/Informacion paraprak


Më datë 20.10.2020, rreth orës 18:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për motive ende të paqarta, një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 30 vjeçe, dyshohet se ka dëmtuar veten duke prerë damarët e duarve, e cila u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


2 Comments

  1. Po perse ka zgjedhur bulevardin dhe jo nje vend ku nuk komunikonte me asnje njeri!?
    Pra ajo nuk ka tentuar vetvrasje por cfaqje.
    Dikur ne fundin e viteve 60, nje vajze ne Berat afer me uren e Gorrices, ne krahe te rruges nipi ne nje shkemb dhe filloi te xhvishte robat duke bertitur; “do mbetem, do mbytem” deri sa mbriten kalimtaret dhe e shpetuan nga “vetvrasja”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.