• |
ide | kryesore

124 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit

Lajme, Të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 974 mostra, ku 124 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.


Ndërkohë, lajm i mirë është fakti se nuk është regjistruar asnjë vdekje nga SARS CoV-2. Numri total i rasteve pozitive është 17.263 raste nga 82.678 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 657 raste të vdekjes.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.836 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.770.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 72 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Pejë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe komuna Lipjan 1 rast.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu