• |
ide | kryesore

Gratë refuzojnë të ndërpresin grevën e urisë, Rama: Pa ndaluar greva, s’nis dot asnjë bashkëpunim

-Instant, Arkiva, Lajme, Paparazzi, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka shprehur keqardhjen e tij pas refuzimit të punëtoreve të rafinerisë së Ballëshit për të dalë nga greva e urisë. Me anë të një statusi në rrjetet e tij sociale, Rama është shprehur se pa ndaljen e grevës nuk mund të nisë asnjë bashkëbisedim qeveri-punëtorë, ndaj u bën edhe njëherë thirrje që të ndërpresin nismën e tyre dhe të ulen bashkë për të diskutuar.


“Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim! Ideja se duke u futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar. Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht,”-shkruan Rama.


4 Comments

  1. “Ti faturosh qeverise kusuret e nje kompanie private” thote KM. E zeme se te gjithe kompanite private sju do trapi te paguajne punonjesit, c’fare do te beje shteti?

    A ti duhet te bejne mutin ne koke o pleher. Ty, nje kioske po ste pagoi taksat ja ve drynin, kurse kete biznesin e shokut tend, Besos se Tajvanit (Kompani AMERIKANE:)) e le te beje ca ti doje trapi.

    O SHTETTTTTTTTTT where the fuck are you?:)

  2. C`nevoje ka per bashkepunim? Ler nja 100 metra rruge pa bere (lerja Lulit), ose nje pjese te taksave nga aeroporti i Kukesit apo ai i Vlores, apo taksat nga porti i Korces apo i Peshkopise dhe jepju pagat e greva mbyllet. Askush nuk po te ben presion, thjesht askush nuk te BESON sepse e verteta dhe ti, nuk shkoni dakord qe kur ke lindur me 4 korrik 56 vite me pare (pavaresisht se kohet e fundkt nga pesha e parave te vjedhura dukesh si shekullor). Duhet ta dish qe ty nuk te besojne edhe shumica e atyre qe jane te semure me spiropalizem te rende, por e kane nga halli se nuk i le tek qypi i mjaltes qe e mban vetem per vete…

  3. Mos i besoni qenit se do ju haje ne bese siç ben gjithmone! Ore qen rrugesh si ka mundesi qe qeveria, (kujt ja thua keto pislleqe o pis); nuk nderhyn tek privati, o kellire,? Kush ja dha kompanise rafinerine.
    ……. puntoret apo ju qente e haleqeverise! Atehere o plehra, pagoini ju punetoret dhe pastaj merrjani hale kompanise! As ne Afrike o bij kurvash nuk behen keto ndyresira me djersen e punetoreve o bij kurvash!!!! Ne burg do shkoni te gjthe o zgare zorresh!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu