• |
ide | kryesore

Pse Basha po përdor inceneratorët për të djegur SPAK-un

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Lulzim Basha ka ndryshuar strategji? Nëse ndjenja e përbashkët e të gjithë opozitarëve është se Edi Rama i ka kapur të gjitha institucionet e drejtësisë, përfshirë edhe atë që u propogandua nga ndërkombëtarët si tmerri që do ti shpinte të korruptuarit në burg, SPAK-un, lideri i PD po bën sikur i beson ende atij duke i bërë thirrje për të vepruar.


Në qendër të këtij aksioni ai ka vënë skandalin e inceneratorëve.


Armand Shkullaku i përgjigjet filmit të Ramës dhe gazetarëve që e komentuan atë

Prej disa ditësh me radhë, Lulzim Basha del para publikut dhe herë përmend me emër nominalisht shefin e SPAK, Kraja, herë përmend milionat e që vazhdojnë të avullojnë si pasojë e moveprimit të prokurorisë dhe herë ironizon me faktin se prokuroria flet edhe për shenjat e gishtave që u kapen hajdutëve të rëndomtë, por nuk ka gojë për të hapur për peshqit e mëdhenj.

“Zotërinj të SPAK, ju inkurajoni vjedhjen! Ju inkurajoni hajdutërinë e parave të shqiptarëve! Ju bëheni bashkëpërgjegjës që shqiptarët të mos kenë masa lehtësuese që kam tre javë që i përsëris ditë për ditë!

Për shëndetësinë, për vogëlushët dhe mësuesit, për shqiptarët e shpunësuar, për biznesin që nuk po mban dot kokën mbi ujë.

Sot është koha mos ta kyçni, por ta hapni gojën dhe të tregoni se kur keni ndërmend t’i kyçni në pranga anëtarët e grupit të strukturuar kriminal, për shkak të të cilëve shqiptarët janë të vetmit në Ballkan që nuk merr dot mbështetje nga taksat që ka paguar sepse taksat vazhdojnë të vidhen nga ky grup kriminal” tha sot ai.

Duke iu përmbajtur një batute që bëri pak ditë më parë, se “SPAK nuk ka aspak” ai këmbënguli: “për çdo krim, ka një komunikim, një lloj transparence. Tregohen veprimet që bën prokuroria, si marrja e shenjave të gishtave, apo pyetja e dëshmitarëve. Vetëm për këtë supërvjedhje nuk ka asnjë të dhënë”.

Skandali i inceneratorëve/ Ku kanë shkuar miliona euro të dhëna nga qeveria?

Në fund, të qershorit organizata “Nisma Thurje” bëri një denoncim në SPAK për koncesionin e inceneratorit të Fierit me dyshimin se aty ishte shkelur barazia në tendera. “Të nxitur nga ngjarjet e bëra të ditura së fundmi që të njëjtën personazhe që marrin pjesë në afera në Zimbave ku u klasifikuan si të paligjshëm dhe nisi një ndjekje penale për një aferë të ngjashme si kjo, menduam se do ishte rasti më i mirë për ti kërkuar prokurorisë dhe gjithë organeve të reja të drejtësisë, të tregojë se dhe në Shqipëri, drejtësia do të funksionojë” tha atëherë përfaqësuesi i saj, Pano Soko.

Në fund të gushtit mediat njoftuan se Prokuroria e Posatshme Antikorupsion i kishte nisur hetimet për tre inceneratorët, madje se me mbledhjen e dokumentacionit të tyre po merrej prokurori Dritan Prençi. Që atëherë nuk ka pasur më asnjë njoftim.

Andi Bushati: Pse Rama e la kolltukun… në studion e Opinion

Në valën e denoncimeve të reja, opozita -, burime pranë së cilës pretendojnë se kanë gjetur edhe kompanitë guackë që vërtetojnë pronësinë e një njeriu të vetëm në të tre koncesionet-, bëri edhe dy denoncime të tjera.

Por përsëri nga tempulli i vendosjes së drejtësië, nga ku do hetoheshin peshqit e mëdhenj askush nuk ka pëshpëritur.

Pikërisht për këtë shefi i opozitës vazhdon ta luajë gishtin në plagën që rrjedh qelb mbi margaritarin e kurorës së re të institucioneve të dala nga reforma në drejtësi.

Edhe Basha edhe opozitarët e dinë se SPAK, që deri më tani nuk është marrë me asnjë peshk të madh, por ka arrestuar vetëm të vdekur apo të arratisur, i ka duart e lidhura.

S’ka fund gallata në rrjet me performancën e Ramës në “Opinion” (galeria e memeve)

Por, këtë herë lideri i opozitës ka ndryshuar strategji. Ai bën sikur beson dhe e fton SPAK-un të hetojë mbi një krim për të cilin ai nuk duket se ka këllqe.

Qëllimi i Bashës nuk është ta vërë në punë, por ta vërë në provë. Synimi i tij është të na kujtojë përditë, atë që po e kuptojnë gjithnjë e më shumë njerëz. Që drejtësia është e kapur. Dhe për këtë nuk ka shembull më të mirë sesa pasiviteti dhe memecëria e SPAK, për skandalin e inceneratorëve.

©Lapsi.al 

29 Comments

 1. Padyshim SPAK eshte I kompromentuar dhe drejtesia eshte e kapur,ashtu sic jane edhe veprimet e ndonje ambasade te keqperdorur.
  Mbas 25 prillit Spak te cohet per ndjekje penale per mosveprim dhe bashkepunim me krimin.
  Vetem keshtu drejtesia merr kuptim.

  1. Trapi i vogel. Po qe e verteta ato qe thote Basha dhe gjithe opozita ky vend do te ishte akoma ne nivel Babale. Politika jone duhet te investohet ne institucionet e drejtesise dhe jo duke e sulmuar ate. Se sipas kesaj logjike po te ishte investuar ne keto institucione qe kur kishim Berishen ne qeveri, Basha do te ishte tani prapa hekurave dhe Rama do te qeveriste me friken ne b….. sepse do te kishte te njejtin fat.

   1. Ne cilat institucione te drejtesise? Ku jane? Ku eshte Gjykata e Larte? Ku eshte Gjykata Kushtetuese? Sa mungesa kane Gjykatat e Apelit? Po Prokurorite ku jane? Pse nuk funksionojne? Reforma ne drejtesi eshte votuar ne korrik 2016. Cfare ka perfituar vendi nga Reforma madheshtore e treshes Rama-Lu-Vllahutin? Vetem se ka mbetur pa drejtesi dhe tani vetem vetegjyqesia i zgjidh punet. Nderkohe, nje pseudoparlament i mbushur me injorant voton cfare ti teket Rames dhe nuk ka asnje kontroll mbi te. Nga te dhenat e KLSH, per afro tete vjet qe qeveris Rama, i eshte bere dem financave te shtetit pese here me shume se ne tete vitet e qeverise Berisha, kush u denua per kete? Ku jane institucionet e drejtesise? Dil e merr pak ajer o i ores 14:30 se nga mungesa e O2 ne bodrume, po te ngordhin edhe ato pak qeliza qe te kane ngelur brenda kafkes.

    1. Per cilen KLSH e ke fjalen? Per ate KLSH qe e drejtonte kandidati per deputet i sotem i PD? Sa per institucionet e drejtesise duhet te jesh i verber dhe naiv te mos e kutosh se e gjithe klasa politike nuk ka ndonje deshire te investohet per institucione te pavarura te drejtesise.

  2. Strategjia e antishqiptarit EDVIN KRISTAQI & BANDES RIVFELJA, mbeshtetet ne 2 diversione:
   1- Te mbingopin shqiptaret me skandale, qe shfaqen ne seri, cdo dite duke krijuar tumnaj e mjegull, duke na e servirur mafien, krimin, drogen, ppp, koncesionet, oligarket, sorosizmin, prostitucionin, lgbt, injorancen, sadizmin, pangopesine e tyre si fenomene shqiotare te zakonshme.
   2- Duke te perserise motton; “te gjithe jemi hajdute, te gjithe jemi njesoj”, te manipulojme, te demoralizojme, te detyroj dhunshem abstenimin, te mbajne shqiptaret larg kutive te votimit, me 25 Prill, nderkohe qe EDVIN KRISTAQI &BANDA RIVDEKJES, mobilizon totalisht perkrahesit e saj kriminela per te marre pjese ne 25 Prill!
   Per te luftuar te paren, opozita dhe shqiptaret duhet qe te kuptojne se: EDVIN KRISTAQI eshte KRYEMAFIOZI, KRYEKRIMINELI, KRYEDROGAXHIU, KRYEHAJDUTI, KRYEOLIGARKU, KRYESOROSIANI, KRYEPROSTITUTA, KRYEINJORANTI, KRYESADISTI, KRYEBASTARDI, me pjestaret e tjere te bandes as nuk duhet qe te merren fare sepse kete kerkon EDVIN KRISTAQI, per te terhequr vemendjen nga krimet e tij. Me renien e ketij krimineli, sistemi dhe banda e krijuar prej tij, do te zhduken, do te shkrihen si kripa ne uje, ky eshte koka e tyre dhe e cdo te keqe qe i ka ndodhur shqipetareve, nga 1998, me BANDEN RIVDEKJES do te merremi nga data 26 Prill e ne vazhdim….
   2- Shqiptareve duhet qe t’ju behet e qarte se ME TE NDYRE, ME ANTISHQIPTAR, ME KRIMINEL, ME HAJDUT, ME BASTARD, ME KEQ SE SA E KATANDISI KETE VEND edvin kristaqi & banda e rivdekjes, S’KA SESI TE BEHET, KUSHDO QE TE VIJ NE PUSHTET, S’KA RENDESI FARE SE KUSH, VETEM KY antinjeri & banda e rivdekjes te zhduken, NE TE KUNDERTE KETA KRIMINELA DO TE ZHDUKIN SHQIPERINE DHE SHQIPTARET!

   1. PSE TI E DYSHON QE TE GJITHE JANE HAJDUTE????
    NESE PO , FUTI NJE KONTROLL SE NUK JE MIRE .
    TE GJITHE JANE HAJDUTER , KETA TE RIDHJERJES JANE SUPERHAJDUT , KJO ESHTE DIFERENCA.

  3. Po, dhe duhet te kthehen te gjith ata qe perjashtoi vetingu. Ata ishin te gjith te pafajshem dhe te pa korruptueshem.

 2. Per ata qe nuk e mbajne mend, ceshtjen e Bashes per Rrugen e Kombit e ka patur shefi aktual i SPAK-ut. Basha u lirua nga akuzat me procedure (jam i bindur se ata qe shkruajne nga bodrumet e selise se partise meme as qe ia kane idene se cfare eshte procedura). Por nuk besoj se Basha e ben kete per “hakmarrje”. PD dhe vete Basha po te doni, po zhvlersojne “arritjen me te madhe” te Rames, reformen ne drejtesi qe sipas Elises ne boten e cudirave, Spiropalkes me nje fjale, na qenkesh nje arritje e atille sa do i denonte te gjithe ata qe kane vjedhur ne kurrriz te ketij populli. Por do denoje vetem ata qe kane vjedhur dikur sepse sot nuk ka vjedhje, gjithmone sipas Elises se spiropalizuar. Qellimi kryesor i PD nuk eshte ky thjesht te sulmoje SPAK-un. Qellimi kryesor eshte t’iu tregoje njerezve se Rama jo vetem qe nuk i mban premtimet elektorale (deri me tani nuk ka realizuar asnje premtim pervec asaj deklarates qe i doli nga subkoshienca “nuk keni pare gje akoma”), pra Rama jo vetem nuk ben asgje, por edhe kur e ben dicka me te cilen mburret majtas dhe djathtas, e ben vetem per interesin e vet dhe per te mmbulluar vjedhjet e tij. Per kete arsye duket se Basha po i meshon fort kerkeses qe SPAK te veproje. Jo sepse ky i fundit do veproje, por per te treguar se cfare eshte ne te vertete reforma ne drejtesi per te cilen RamBallaSpiropalManja, ngrejne zerin me te madhe. Pra kjo behet per ta kuptuar edhe ata qe nuk marrin vesh nga drejtesi se “drejtesia e re” eshte vetem nje teori abstrakte dhe se Rama bashke me shpuren e tij, jane ne gjendje te bejne vetem llafe dhe te mbushin xhepat dhe se cdo gje ne kete vend, eshte bere ne funksion te Rames dhe pese-gjashte njerezve qe po e shkaterrojne kete vend.

 3. Strategjia e antishqiptarit EDVIN KRISTAQI & BANDES RIVDELJA, mbeshtetet ne 2 diversione:
  1- Te mbingopin shqiptaret me skandale, qe shfaqen ne seri, cdo dite, duke krijuar “tumnaj e mjegull”, duke na e servirur mafien, krimin, drogen, ppp, koncesionet, oligarket, sorosizmin, prostitucionin, lgbt, injorancen, sadizmin, pangopesine e tyre, si fenomene shqiptare, gjera te zakonshme.
  2- Duke te perserise motton; “te gjithe jemi hajdute, te gjithe jemi njesoj”, te manipulojme, te demoralizojme, te detyroj dhunshem abstenimin, te mbajne shqiptaret larg kutive te votimit, me 25 Prill, nderkohe qe EDVIN KRISTAQI &BANDA RIVDEKJES, mobilizon totalisht perkrahesit e saj kriminela, per te marre pjese ne 25 Prill!
  Per te luftuar te paren, opozita dhe shqiptaret, duhet qe te kuptojne se: EDVIN KRISTAQI eshte KRYEMAFIOZI, KRYEKRIMINELI, KRYEDROGAXHIU, KRYEHAJDUTI, KRYEOLIGARKU, KRYESOROSIANI, KRYEPROSTITUTA, KRYEINJORANTI, KRYESADISTI, KRYEBASTARDI, me pjestaret e tjere te bandes, as nuk duhet qe te merren fare, sepse kete kerkon EDVIN KRISTAQI, per te terhequr vemendjen nga krimet e tij. Me renien e ketij krimineli, sistemi dhe banda e krijuar prej tij, do te zhduken, do te shkrihen si kripa ne uje, ky eshte koka e tyre dhe e cdo te keqeje, qe i ka ndodhur shqipetareve, nga 1998, me BANDEN RIVDEKJES, do te merremi nga data 26 Prill e ne vazhdim….
  2- Shqiptareve duhet qe t’ju behet e qarte se ME TE NDYRE, ME ANTISHQIPTAR, ME KRIMINEL, ME HAJDUT, ME BASTARD, ME KEQ SE SA E KATANDISI KETE VEND, edvin kristaqi & banda e rivdekjes, S’KA SESI TE BEHET ME, KUSHDO QE TE VIJ NE PUSHTET, DO TE JETE ME I DOBISHEM PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET, S’KA FARE RENDESI SE KUSH, VETEM KY antinjeri & banda e rivdekjes te zhduken, NE TE KUNDERTE KETA KRIMINELA DO TE ZHDUKIN SHQIPERINE DHE SHQIPTARET!

 4. Vetëm kush nuk do që ta kuptojë nuk do, nuk e kupton, çështjen e detit nuk e ka hapur Greqia , e ka hapur Shqipëria sepse grekët e kishin mbyllur me Saliun, Lulin, ilirin. Atë çështje e kam hapur unë me Partinë Socialiste në gjykatë kushtetuese dhe e ka rrëzuar 9 me 0 dhe çështja është rihapur falë vizionit për të ardhmen dhe e them me shumë respekt për Mitsotakis i cili qartësisht ka zgjedhur për të vënë në dispozicion për të ardhmen e përbashkët për të dy vendet.Ka hallin e kunatit lulzimja se po ja mer farih balliu me meten

  1. hahahah sa koment ndricues. Brravo te qofte mor pidhropsh bodrumesh. Do e shohesh sa do te zgjatet llastiku, dhe vazhdo falendero prape sektin e moterqirve.

 5. Sepse është organ i ngritur nga partia dhe do ti shërbejë Ramës.Lufta ka dy fronte Rama me kompani dhe sistemi gjyqësor i ringritur për të mbrojtur atë.Shqipëria shpëton kur të shpëtohet nga këto dy grupe.

 6. Perkundrazi, Basha po i jep nje mundesi te arte SPAK te tregoje se nuk eshte ASPAK nen tavolinen e Rames!
  Ka me prove te mire se ky hetim per Inceneratoret qe SPAK te shihet nga gjithe shqiptaret sa eshte Real a Kukull lecke ne preher te Rames?

 7. Që Rama me kaçiatorët e tij të votave bënë kërdinë me vjedhjen e tyre në Dibër e në zgjedhjet e 2017, Basha e në tërësi opozita e opinioni publik e dinin shumë mirë e kjo thuhej në gjtithë Shqipërinë, por u desh që Zëri i Amerikës e gazeta Bild të transmetonin përgjimet që të mavijosurit të struken në bodrume nga frika..
  Që qeveria, parlamenti e bashkitë ishin mbushurr nga Rama me njerëz me të kaluar kriminale e të dënuar nga gjykatat europiane,, kjo ishte e përceptuar në publik, po u desh miratimi i ligjit të dekriminalitimit për ti demaskuar me emra, e dolën se të gjithë ishin përzgjedhje e Ramës.
  Që kjo qeveri theu rekordet e trafiqeve të drogës për në Europë, këtë shqiptarët e dinin të gjithë se i kishin parë me sytë e tyre plantacionet e kanabisit të përhapura në gjithë Shqipërinë, e zbulimin e dy fabrikave të kokainës.
  Por ishin agjensitë e huaja të zbulimit që i kishin verifikuar dhe kur në bazë të tyre, institucionet ndërkombëtare dhanë alarmin, e panë shqiptarët se “mbreti” Rama doli lakuriq.
  Maskarallëqet kriminale të bëra me konçesione e PPP-ra me rrugë që ju kushtonte kilometri 20 milion euro me firma fantazmë të regjistruara në banka ofshore, , ishin denoncuar vazhdimisht nga opozita, e po ashtu edhe të famëshmet inceneratorë me vetëm një person , por nëse kohët e fundit Basha po e ngre më shumë zërin për abuzimet me to, kjo e ka shkakun ngaqë në mënyrë kriminale Rama e qeveria e tij, në vënd që të ndajë para për qytetarët e bizneset që po përjetojnë dramën e pandemisë, ndan miliona euro për biznese që nuk punojnë jo nga pandemia, por ngaqë me kontrata ju janë caktuar këto miliona abuzive.
  Opozita nuk po e thotë sot që marëveshja për reformën në drejtësi u deformua skajshëm saqë ka tre vjet që Shqipëria nuk ka Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë e gjykata apeli, por kur sheh se në kushtet dramatike të shkatërimit nga tërmeti e pandemia, SPAK-u ndonëse ka marë gjithë ato denoncime për shkelje flagrante të ligjeve nga kjo qeveri, vazhdon të heshtë
  Publikisht Rama, edhe në sytë e ambasadorëve të huaj , e dëgjuam të thotë se se reforma në drejtësi nuk u bë për të ndëshkuar politikanët e korruptuar , por për të futur në burg ………..të gjithë juristët ??????????

 8. Spaku u dogj pa u nis akoma qe kur u mbush me sigurimsa, dhe ish sigurimsa, kjo fare e keqe e sigurimit ka mbire sa ke PS, PD LSI dhe te 90% e mendsive Shqiptare ketu e 100 vite perpara edhe pa i dale akoma nami keq ne drite te diellit.

  Spaku u vyshk pa celur akoma dhe jo per shkak te rrangalles Basha, por per natyren e shtrember te Shqiptarit.

  1. A ka mundësi të na thuash me emra e me fakte se ciët qenkan këto ish “sigurimsa” të PD ?
   Që PS ka përzgjedhur ish ministrn e fundit të sigurimit që të drejtojë parlamentin “demokratik” një partiak, këtë e dijmë
   Që në institucionet “fringo të reja” të drejtësisë së “reformuar” kemi sëpaku nja 30 copë syresh , po di ti ndonjë deputet të PD që të ketë qenë sigurims ?
   Ah po !
   Nëse e ke fjalën për të gjorët spiunë të sigurimit, nga ky soj dihet se një në tre veta në Shqipëri , ishte i detyruar të spiunonte edhe vëllanë, por jo të gjithë e bënin këtë nga zelli, por nga torturat fizike e psiqike që e prisnin, nëse nuk do të pranonte për të vënë firmën
   Në fakt mi 70% e ish spiunëve, më shumë se fajtorë mund ti quash viktima. por ama ta siguroj o “anglez apo amerikan” që shumica e tyre dërmuese nga frika e turpi emigruan në perëndim e jjanë bijtë e tyre që janë bërë tani tellallët e komunizmit.

   1. Ja me se po ta them une.

    Sali Berisha. Ish anetar i PPSH. Kur nje spiun i sigurimit futej ne parti, atij automatikisht i mbyllej dosja nga sigurimi. Presuposohej qe anetari do ia tregonte te gjitha te fshehtat organizates baze. Saliu me vone ka qene sekretar partije, prandaj mund te konsiderohet edhe si operator sigurimi.

    Lul Basha. Ka punuar ne Rinas si kamarier ne kohen e diktatures. Kush e ka perjetuar ate kohe e di se kush futej kamarier ne Rinas apo berber te Dajti.

    Genc Ruli drejtor ne makina import ne kohe te dulles.

    Bujar Nishani pedagog i kembesorise ne shkollen e larte ushtarake. Deshte me vu bustin mbrapsht.

    Tani shko qiu ti bashke me antikomunistat e shqupit qe bejne aleance me LSI.

    1. Ore kërriç !
     Ku lexove ti në komentin tim që të të ofendoj ty me fjalë rrugaçërore ?
     Asnjë nga emrat që përmende ti këtu nga PD nuk ka qenë jo më oficer sigurimi, por për ta nuk ka asnjë dokument që të vërtetojë se kanë qenë “spiunë të sigurimit”.
     Paskan punuar si intelektualë me arsim të lartë në profesionet e tyre apo Berisha paska qenë antar partie.
     Mbi 80% e atyre që kishin mbaruar shkollat e larta , për të mbajtur vendin e punës ishin të detyruar të antarësoheshin në PPSH, por a mos do të thotë kjo se ata ishin “sigurimsë” ?
     Mos duhej të rinin pa u shkolluar e të punonin pastrues haleshë si puna tënde, që të ishin antikomunistë ?
     Paska punuar gjimnazisti 16 vjeçar Lulzim Basha si kamarier në Rinas gjatë pushimeve të verës, e ky na qenka një fakt se ka qenë sigurims.
     Paska punuar Bujar Nishani si pedagog në Shkollën e bashkuar ushtarake, e paskej qenë nga ata që deshën të kthejnë bustin e diktatorit.
     Krejtë e kundërta.
     Ai dhe pak oficerë të tjerë pedagogë të asaj shkolle, ju bashkuan lëvizjes së dhjetorit , pikërisht për qëllimin e rrëzimit të busteve të diktatorit.
     Këtë e them me siguri , sepse një shok i imi i fëminisë që ishte student në ate kohë në ate shkollë, ka qenë dëshmitar nga afër i ngjarjeve.
     Kishim 30 vite që nuk e kishim parë flamurin shqiptar me yllin e kuq , simbol komunist, mbi shqiponjëm.
     Si ju janë tharë sytë e nuk e shikuat të birin e Kristaq Ramës, që ti dilte përballë ministrit grek të jashtëm me kollaren e stampuar si flamuri shqiptar e me yllin simbol komunist ?

 9. Ai rregjim vrau nga frika 4 qytetare paqesore ne Bulevard, por trupat e tyre nuk u zhduken;

  Ai rregjim vrau per korrupsion 26 qytetare, punetore ne Gerdec, por trupat e tyre nuk u zhduken!

  Remzi Hoxha ishte nje luftetar ne Tirane; Luftetar per lirine e shqiptareve te Kosoves!

  Kjo ishte arsyeja qe Sali Berisha, Bashkim Gazidede urdheruan dhe egzekutuan rrembimin, torturimin, vrasjen e zhdukjen e Remzi Hoxhes!U2 bashke me shpellkaret e cecenet qe te shoqerojne nga mbrapa o loqet e majta te salihut qe nga gjirizet e shqupit ku ju paguajne me supen e lakuriqeve qe ju gatuan guzhunjeri salih karaxhic berisha ju mbroni kete serb kriminel shkoni qihuni tani dhe gati per ne 25 prill dita kur do shkoni ne pidhin e mamit kurve se pd

 10. Sot Shqiperia qe (s)duam e Rames mba vendin e dyte ne BE per kerkesat per azil pas Sirise ne lufte!
  Sepse Edi Rama ka vrare mbare Ekonomine shqiptare, eshte shkaku kryesor i zbrazjes Shqiperise nga rinia me qeverisjen e tij BLOZE.
  Eshte qeveria me e deshtuar nga koha e qeverise Adil Carcanit qe ashtu si Rama i 1990 edhe ky Rama i 2020 kane tiparin e perbashket, zbrazjen e Shqiperise nga shqiptaret!

 11. edhe pse Enkel Demi tenton ta nxjerrë Bashën nga situata dhe t’i thotë që në fakt ai zgjohet herët, ajo që bie në sy është që Luli është ende i dremitur nuk e ka kuptuar që është në emision live. Ashtu i përgjumur Basha nuk mban mend as pyetjen që Demi i drejtoi.Si salihu dhe enveri nuk ka vrare dhe nuk do vrasin anke politikan tjeter ne kete vend o shpellkare qe salihu ju ka perdhunuar trute,supen e keni gati

  1. Supen shko e haje te Mender Baze or kopjaci i TemA, se vetem llapaqitjet e Menderit je i zoti te kopjosh, nuk ta kap truri te besh vete koment!
   Sa per ato shpellkaret je ne konflikt interesi kur i permend se je bythderrmuar prej tyre, aq me teper ti nje katunar i Corrushit te Mallakastres se atij Kryeministrit Poliagjent dhe Heroit te Popullit njekohesisht

 12. Basha Sumqiri e di qe SPAK mund ta perveloje fare prandaj e ben kete Po keshtu Sali Shpella dhe Ilir Kaptin modhi me karakurven e tij

 13. Ketij katunarit Corrushit te Mallakastres sumderrmuarit te ores 16:12 ja kane bo bythen shpelle ato maloket ndaj nuk i del qe nuk te del huri i tyre nga bycka e derrmuar .

 14. Ky është një investim publik. Në periudhën që privati ka ndezur veprën dhe e ka kolauduar ka marrë nga buxheti i shtetit 5.57 mln euro dhe ka paguar 21.6 mln euro. Vërtetojeni këtë që them unë dhe nëse nuk është kështu, atëherë unë nuk e di çfarë do bëj. Ky është një partneritet publik-privat tipik, ku ditën që është dorëzuar aseti, dhe që funksionon, atë ditë gjithë aseti kushtonte 21.6 milionë euro,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu