• |
ide | kryesore

Rama flet për çështjen e detit me Greqinë: Çështjen e kemi hapur ne

Arkiva

Gjatë një konference për shtyp, kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me çështjen e detit me Greqinë. Kreu i qeverisë është shprehur se çështjen e detit e ka hapur Shqipëria dhe jo Greqia.


“Vetëm kush nuk do që ta kuptojë nuk do,nuk e kupton, çështjen e detit nuk  e ka hapur Greqia… Greqia nuk ka asnjë pretendim më shumë se aq sa mori. Atë çështje e rihapa unë bashkë me PS në opozitë dhe aleatë të asaj kohe…”, u shpreh Rama.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu