• |
ide | kryesore

Tërbohet rrjeti/ Televizioni shtetëror serb njeh Kosovën

-Instant, Lajme, Të fundit

Televizioni publik i Serbisë (RTS) në një shkrim rreth caktimit të datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Podujevën dhe Mitrovicën e Veriut, i është referuar Kosovës si Republikë.


“Presidenti i Republikës së Kosovës…”, shkruhej në lajmin e medias serbe. Kaq u desh për të ndezur reagimin e mediave të tjera serbe që njihen për propagandë anti-shqiptare dhe qasje kundër Republikës së Kosovës. Gazeta “Pravda”e ka quajtur skandal këtë shkrim të televizionit publik. Në reagimin e “Pravdas” thuhet se shoku i ngjarjes ngriti gjithë Serbinë në këmbë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu