• |
ide | kryesore

Duartokitje në sallë/ Miratohet projektrezoluta mbi luftën kundër anti-semintizmit

-Instant, Lajme, Të fundit

Me 111 vota pro është miratuar projektrezoluta për miratimin e kufizimin të antisemintizimit për përkujtimin e Holokaustit. Të gjithë deputetët në sallë kanë votuar pro dhe pas miratimit ka patur duartokitje në sallë.


Bashkë me deputetët në parlament kanë qënë prezentë edhe ambasadorët e SHBA-së, BE-së dhe Izraelit, të cilët po ashtu kanë duartrokitur votimin. Rezoluta mbështetet në përcaktimin e Aleancës Nderkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit, e cila bashkon qeveritë dhe ekspertët për avancimin e vlerave që përkujtojnë Holokaustin.  Përkufizimi dënon ndjenjat e urrejtjes ndaj individëve hebrenj dhe johebrenj, komuniteteve, pronave dhe institucioneve komunitare e fetare të hebrenjve, si edhe perceptimet denigruese ndaj tyre, përpjekjet për të mohuar Holokaustin dhe për të zbatuar standarte të dyfishta në qëndrimet ndaj Izraelit.5 Comments

  1. 111 kurva dhe prostituta , pa dallim seksi ngjyre apo krahine, me pak fjale shiptar hesapi. ropt ku ti keni, jua shkerdhefsha femijet .

  2. U ul borxhi direkte. nga 100% ne 62%. kush ta ket bler kete vend vall???!!!!!! hehehe. Te djallzuar dhe idjot. dhe hajduter me eksperienc te gjat shum pa dyshim…ama idjot…

  3. ashtu eshte ne ate kohe kur shqiperia i “shpetonte” cifutet ne krye te regjences se shqiperise te pushtuar qe at Gjergj Fishta
    ky prifiti katolik eshte aq i njohur per dashurine e tije per cifutet saqe ne si shqiptare nuk e kuptojme perse nuk i bejne nje statuje ne mes te telavivit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.