• |
ide | kryesore

Emërohet drejtoresha e re e Institutit të Statistikave

-Instant, Lajme, Të fundit

Drejtoresha e re e përgjithshme e Institutit të Statistikave është emëruar Elsa Dhuli.


Në seancën e sotme të Kuvendit u votua kandidatura e saj me 89 vota pro, 8 kundër dhe 13 abstenim.


Gjithashtu në Kuvend u votua sot me 111 vota pro rezoluta për antisemitizmin, ”për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizimin përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit”.

Ndërsa projektligji për disa ndryshime në ligjin për Gjendjen Civile mori 90 vota pro, 17 kundër dhe 4 abstenim.

3 Comments

  1. Pa dashur te pergojoj dretoreshen e re dhe i uroj suksese ne ponen e re, Por me linde pyetja per Kryeministrin e shqiperis Edi Rama ka ndonje kriter ne emrimet e tij ne shkalle vendi perfajqesimi pershembull,Mysliman Ortodoks Katolik shkoder diber himar sarand tirane apo si ti mushet mendja dhe keta duhet te jene te gjithe Ortodoks di gjate qeverisjes se berishes kane qene ne tre postet kryesore berisha pjter arberori aleksander meksi dhe me pas alfret mojsiu jozafina topalli berish eh rsms mos kujto se hsne bsre njerzit ne pstet kryesore nuk mundet qe i gjithe veriu te perfajqesohet nga ulsi llepirsi……………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu