• |
ide | kryesore

Rekord rastesh në Kosovë, nuk shënohet asnjë viktimë nga Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Një trend i ri në rritje për numrin e të infektuarve nga Covid-19 është vënë re ditët e fundit në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 159 raste të reja të prekur nga virusi SarsCov2.


Rastet pozitive janë: nga komuna Prishtinë 72 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Pejë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe komuna Lipjan 1 rast.


Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi dhe gjithashtu 49 pacietë janë shëruar. Numri i rasteve aktive në Kosovë ka kapur shifrën e 1.770.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu