• |
ide | kryesore

Vetting/ Shkarkohet nga detyra drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës, Dritan Peka

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shkarkohet nga detyra prokurorin e Apelit të Tiranës, Dritan Peka.


Peka ishte konfirmuar në detyrë nga shkalla e parë e Vettingut, por duket se KPA e ka gjetur në parregullsi,


Dritan Peka e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në Shqipëri në vitin 2000. Ai ka punuar si prokuror i Prokurorisë së Tiranës deri në vitin 2008, kur është promovuar si prokuror i Apelit të Tiranës. Ai është drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës prej vitit 2015.

2 Comments

  1. asnje verior nuk e ka kaluar vetingun!!! Edhe donikaplehra , dmth prela pasi i sherbeu pushtetit u flak si breket e kurvave ne rruge dhe mira ja bene . po mire nuk paska asnje jurist me integritet nga shkumbini e lart ??!! keta vetingashet , jane komplet mostra qe duhen zhdukur nje ore e me pare. Te kthehet denimi me vdekje dhe sekuestro mpasurive tevjedhura. po kur shikon qe kurvat e ripjelljes dalin palagur ndersa profesionistet e ndershem marrin rruget e gurbetit te vjen tja japesh karin ne goje gjithe politikes po vecanerisht rilindjes se qelbesirave

  2. po ke nga veriu se kalon vetem ulsiu ose nga ata qe perzihen ne te gjitha punet e shtetit shqiptar krim-vrasje-vjedhje-korrupsion drog-prostitucion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu