• |
ide | kryesore

Yuri Kim në Kuvend për të ndjekur diskutimin e projekt-rezolutës për Anti-Semitizmin

Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ishte sot në Kuvend duke ndjekur diskutimin e projektrezolutës për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizimin përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit.


Duket se SHBA e mbështet dhe lufton kundër anti-semitizmin, sidomos hebrenjve në Europë që kanë vuajtur shekullin e kaluar gjenocidin nga nazizmi gjerman.


Ndërkohë projekt-rezoluta është propozuar nga grupi parlamentar i PS, saktësisht nga kryetari i saj Taulant Balla si dhe Blerina Gjylameti. Ndërsa më 28 tetor në Tiranë, Kuvendi në bashkëpunim me CAM dhe Agjencinë hebraike për Izrealin do të organizojnë inaugurues të Ballkanit kundër Anti-Semitizimit.

6 Comments

  1. Ne fakt, Shqiperia i ka zgjidhur te gjitha – Gjykaten Kushtetuese, Integrimin Evropian, luften ndaj krimit e korruspsionit, Reformen Zgjedhore, etj.
    Tani ka mbetur vetem Holokausti……
    Ndaj edhe zonja…. ne tribune….

  2. se kujt i plasi se ku eshte kjo e cfare bejn keta hajde gjeje. a pika ju o kimete megjith trut tuaja e me gjiyh provokumet tuaja prej adoleshentesh. hajt mo ja u terheq dera. zanat i vjeter. yyttt.

  3. Ka ndonje seanc per krimin drogen skafet e kthyer ne qrkullim nga kjo qeveri-parlament-parti per korrupsionin PPP per reformen ne drejtesi reformen zgjedhore apo hajt se populli dele eshte Yyri.

  4. Çifutet po jetojne si mbreter e po vrasin e uzurpojne perdite keta bejne akoma rolin e viktimes hajde hipokrizi e pashoq hajde
    ÇIFUT HESAPI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu