• |
ide | kryesore

Arrestohet 19 vjeçari që kërcënoi se do të vriste Joe Biden

-Instant, Lajme, Planet
Cassidy-TheTaskFacingJoeBiden-1200.jpg

Një 19 vjeçar është arrestuar pasi ka kërcënuar me vdekje kandidatin demokrat për president, Joe Biden. Sipas mediave amerikane, Alexander Hillel Traisman nga Seattle u arrestua në një fugon të mbushur me armë dhe eksplozivë. 19-vjeçari, i cili u arrestua disa milje larg shtëpisë së kandidatit demokrat, kishte një listë “për ekzekutime”.


Hetimet zbuluan se më 15 prill 2020, Traisman kishte shkruar “a duhet ta vras ​​Joe Biden?” në një postim në internet.Traisman i tha policisë se ishte i interesuar për sulme terroriste dhe vrasje masive.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu