• |
ide | kryesore

Bashës i vjen lista me 326 kandidatë, mungojnë disa emra ish deputetësh

-Instant, Lajme, Të fundit

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe vendore.


Nga 3593 kandidatë të propozuar, është arritur në një listë përfundimtare prej 326 kandidatësh.  Partia Demokratike njoftoi sot se komisioni, i dorëzoi Kryetarit dhe Sekretarit të Përgjithshëm të PDSH, listën përfundimtare të kandidatëve për ndjekjen e procedurave të mëtejshme sipas Statutit.


Nga 326 emrat që janë kualifikuar tashmë do të jetë kryesia e Partisë Demokratike dhe kryetari Lulzim Basha që do të përzgjedhin emrat që do të kandidohen për zgjedhjet e 25 Prillit. është konfirmuar mungesa e disa prej ish deputetëve nga Komisioni.

5 Comments

  1. Meqë e quan veten “investigues”, përse nuk flet ti për skandalin e OSHEE ?
   Derisa qenke investigues ti ditkërke ato që nuk i di PD,
   Zbërtheu pra e mos hidh kot një fën….. këtu

 1. Strategjia propgandistike e të mavijosurve nën efektin e drogave, është që për të larguar vëmëndjen nga realitetet, të këpusin ndonjë mender me thënë erë të keqe për të larguar vëmëndjen.
  Ky “investiguesi” çoç ka lexuar ndonjë nga gënjeshtrat e Mero Gëlbazës , e kujton se po i bën diversion PD

 2. SHOW DHE VETEM SHOW . GJOJA JA DELEGOI KOMPETENCAT MILITANTEVE DUKE PROPOZUAR 10 DERI NE 20 EMRA PER NJE VEND KANDIDAT DHE NE FUND VENDOS PO KRYETARI . SHOW DHE VETEM SHOW .
  TEK TY O BASHO DI VININ VETEM DY EMRA , PASTAJ ESHTE E DREJTA JOTE KE ZGJEDH , GJITHMONE DUKE PARE CV E SEJCILIT DHE NUMRIN E VOTAVE . TAMA SI NJE ANKAND , KU E MIRA MERR VLERAT E SAJ .
  ISHTE NJE SHOW DHE VETEM SHOW .

 3. Fjale fjale, e fjale shum, e aspak pune ! ( jo qeveria hajdute sepse kjo vetem vjedh) por edhe per opziiçken e llullit qe duket sikur jeton ne ajer, e qe mban duart ne xhepa sikur te gjitha punet e mira ai po i ben,dhe i ngelet njerezve ta permbysin doçin dhe ai te behet kkk me duar ne xhepa… Legene!!! Mendjamadhesi provinciali… Pamje fodulli. e nuk eshte vers e pare…

  ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu