• |
ide | kryesore

Elbasan/ 13 raste të reja me COVID-19, mes tyre një sanitare kopshti dhe një mësuese shkolle 9-vjeçare

Lajme, Të fundit

13 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar këtë të premte në Elbasan.


Mes tyre është dhe një sanitare e kopshtit në Peqin që u mbyll një ditë më parë për shkak të virusit dhe një mësuese në shkollën 9 vjeçare “Demir Godelli”.


Pritet t’i merren tamponët edukatorëve të kopshtit, të cilat janë vetëkarantinuar dhe shfaqin simptoma.

Deri dje, qarku i Elbasanit kishte 334 raste aktive me Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu