• |
ide | kryesore

“Mi ka dhënë vëllai”/ Nuk justifikoi blerjen e shtëpisë, ngel në vetting Besim Shabani

-Instant, Lajme, Të fundit

Vettingu ka shkarkuar Besim Shabanin, zv.drejtorin për Sigurinë Fizike të personaliteteve të larta shtetërore. Gjatë seancës dëgjimore Shabanit i janë konstatuar probleme me pasurinë. Komisioni i Jashtëm të Vlerësimit kërkoi një dokument qe Shabani të justifikoje pasurinë prej 20 mijë dollarë, shumë e përdorur për të blerë shtëpinë, që sipas tij ia ka sjellë nga vëllai nga Amerika.


Sipas KJV ai nuk ka arritur që të provojë ligjërisht ndihmën e të vëllait dhe nga ana tjetër nuk ka deklaruar disa përfitime në interesa bankare. Subjekti ka përfituar disa interesa bankare në vlerën e 1563 dollarë, të cilat si ka treguar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu