• |
ide | kryesore

Zmbrapset Operacioni Forca e Ligjit/ Gjykata i kthen makinën e blinduar Lul Berishës në Durrës

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kthyer makinën e blinduar ish të dënuarit Lulzim Berisha. Makina e tij ishte sekuestruar nga OFL, në kuadër të verifikimit të pasurisë.


Lajmi është bërë me dije nga avokati i Lul Berishës, Detar Hysi. Sipas tij, makina e blinduar i është kthyer Lulzim Berishës, pasi ajo rezulton me dokumente të ligjshme.


5 Comments

 1. NY ISHTE PLANI I EDI RAMES TJU LEGALIZONTE TE GJITHE KRIMINELVE TE TIJ PASURINE,VETEM NJE GJE TE JENI TE SIGURT TE GJITHE DO JU KTHEHET PASURIA DERI NE PRILL KUR JANE ZGJEDHJET

  1. O ti Detari, qe s’din not, makina e blinduar e ketij delikuentit, qe gjithe jeten ka qene neper burgje dhe s’ka punuar qofte edhe 1 dite te vetme, kushton nga 150.000-500.000 €, ku i gjeti parate ky kontigjenti i RILINDJES, i skuadres se futbollit te rruges, DEPUTETI QE DUAM?!
   Ne merremi kot me bishtin, koka e gjarprit eshte KRYEBANDITI EDVIN KRISTAQI, qe te shpetojme nga e keqja duhet zene koka jo bishti, o forca e krimit, o bandito-police dhe police-bandite, nejse pak ka mbetur po afron 25 Prilli, shihemi me ju ne 26 Prill e tutje…

 2. O ti Detari, qe s’din not, makina e blinduar e ketij delikuentit, qe gjithe jeten ka qene neper burgje dhe s’ka punuar qofte edhe 1 dite te vetme, kushton nga 150.000-500.000 €, ku i gjeti parate ky kontigjenti i RILINDJES, i skuadres se futbollit te rruges, DEPUTETI QE DUAM?!
  Ne merremi kot me bishtin, koka e gjarprit eshte KRYEBANDITI EDVIN KRISTAQI, qe te shpetojme nga e keqja duhet zene koka jo bishti, o forca e krimit, o bandito-police dhe police-bandite, nejse pak ka mbetur po afron 25 Prilli, shihemi me ju ne 26 Prill e tutje…
  Strategjia e diversioni SOROS-RIVDEKJE, eshte; nxijani jeten sa me shume shqiptareve, mbushjani diten me skandale pafund sepse keshtu humbni gjurmet, keshtu anormalitetin e ktheni ne normalitet, krimin ne vyrtyt, pederastin/kurverine ne moral, injorancen/anafabetizmin ne krenari, vampirin, ANTINJERIUN EDVIN KRISTAQI ne shtetar! Vetem keshtu banden e RIVDEKJES mundet ta mbani ne pushtet, por ka vetem nje problem fare te vogel, 25 Prilli, pastaj gjeni vrime ku te futeni, o BANDITE!

 3. Po ketyre ua bllokuan per mungese dokumentacioni apo te ardhura kriminale? E kthyen ne karagjozllek kete pune. Ose me sakte dolen hapur se qe ne fillim dihej qe ishte karagjozllek, si cdo aksion apo iniciative tjeter qe ka nderrmare kjo qeveri. Pas 8 vitesh ne pushtet nuk u gjen dot asnje iniciative te permbyllur me sukses. Perkundrazi, u zhyten ne batak me keq se te gjithe paraardhesit e tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu